piątek, 24 grudnia 2021

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #282

 


Wraz z publikacją kolejnego przeglądu wieści ze świata rozmaitych gier przygodowych, chciałabym życzyć wszystkim zdrowych, spokojnych i serdecznych Świąt Bożego Narodzenia, smacznych wigilijnych dań, a także sprawiających radość prezentów.

 

Watch Over Christmas już w sprzedaży

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, swoje rynkowe entrée zaliczyła 21 grudnia świąteczna przygodówka Watch Over Christmas (Windows, Mac OS, Linux), za którą stoi greckie studio Dionous Games z Aten. W tym tradycyjnym point and clicku przejmiemy kontrolę nad poczynaniami 12-letniego chłopca o imieniu Cisco. Młodemu protagoniście przyjdzie ruszyć świętom na ratunek, gdyż w noc poprzedzającą Boże Narodzenie otrzymuje pilną prośbę o pomoc. Oto bowiem główny bohater zostaje, w iście niezwykłych okolicznościach, poinformowany, że porwano samego Świętego Mikołaja. Pod kątem rozgrywki, misja Cisco, który uważany jest za jedynego zdolnego naprawić zaistniały galimatias, odbywa się zaś w formie zabawy dla odbiorców w każdym wieku, obejmującej przede wszystkim eksplorację oraz rozwiązywanie zgodnych z narracją zagadek. Całość przystrojono natomiast ręcznie rysowaną grafiką. Steamowa karta produktu mieści się pod tym adresem.

 


 

Mystical Riddles: Snowy Peak Hotel na Steam

Do oferty sklepu firmy Valve trafiło 21 grudnia casualowe Mystical Riddles: Snowy Peak Hotel Collector's Edition (Windows). To pozycja typu HOPA, za której opracowanie i wydanie odpowiada DominiGames. Punkt wyjściowy dla fabuły stanowi zadanie, jakiego podjęła się dziennikarka Kate Turner, prywatnie przyjaciółka grywalnej postaci. Mianowicie kobieta miała wyjaśnić sekrety skrywane przez hotel o nazwie Snowy Peak. Ponoć kręcą się tam duchy, pracownikom tegoż ośrodka towarzyszy silny lęk, jego właściciel zdaje się mieć swoje na sumieniu, a goście przepadają bez wieści. Do grona zaginionych dołącza też wkrótce Kate, przez co gracz będzie musiał podążyć tropem tajemnic owianego złą sławą hotelu, by móc odnaleźć zaprzyjaźnioną żurnalistkę. A jako że zawitamy do nawiedzonego budynku, nasze wirtualne alter ego wykorzysta przy tym swoją wiedzę o zjawiskach nadprzyrodzonych. Sklepową witrynę gry ulokowano pod owym odnośnikiem.

 


 

Debiut darmowego Tiny Stories: Santa Closes

W drugiej połowie tegorocznego grudnia, wśród darmówek na platformie Steam pojawiła się przygodówka Tiny Stories: Santa Closes, którą zaprojektowało belgijskie studio Flip It. Według oficjalnych informacji, ów point and click uraczy nas mieszanką absurdów, pierwiastków mrocznego humoru, a także częstej gry słów. Akcja produkcji została osadzona na biegunie północnym, gdzie mieszka pewien elf. To właśnie w jego buciki wskoczymy, by uratować grudniowe święta, które posiadają tu podobno swoje sekreciki. A to za sprawą najlepszego druha protagonisty – pingwina cesarskiego Pingu. Gwoli ścisłości, nasz kompan czyta pewnego dnia program telewizyjny, z którego dowiaduje się, że trzeba ocalić Boże Narodzenie i wyrobić się z takową misją ratowniczą do godziny 20. Co istotne, charakterystyczną cechę Santa Closes stanowi monochromatyczna oprawa wizualna. Więcej szczegółów o grze, która, swoją drogą, jest dostępna w wersji dla komputerów PC, można znaleźć na jej steamowej stronie.

 


 

Last Days of Lazarus z bezpłatnym prologiem

Last Days of Lazarus to utrzymana w konwencji grozy, narracyjna gra przygodowa, której premiera nastąpić ma w pierwszych miesiącach 2022 r. i która stanowi owoc producencko-wydawniczej współpracy pomiędzy ekipami z Darkania Works oraz GrimTalin. Jednakże już teraz można poznać otwarcie tej historii, ponieważ na Steamie wrzucono darmowy prolog, zawierający początkowe 2,5 rozdziału z pełnej wersji. Ów wstęp pozwoli pokręcić się po mieszkaniu, w którym dorastał główny i tytułowy bohater – Lazarus, a także po terenie będącym częścią kołymskiego obszaru, w pobliżu cmentarza, gdzie spoczywa niedawno zmarła matka mężczyzny.

 

Scenariusz tej produkcji powstał w wyniku inspiracji postsowieckimi i postkomunistycznymi realiami, które doprawiono gotycką atmosferą oraz obecnością elementów paranormalnych. W centrum owej opowieści figuruje – jak wyżej napomknęłam – zbolały i unikający ludzi Lazarus. Mężczyzna powraca w rodzinne strony do swojej siostry Ludmiły po tym, jak ich rodzicielka popełnia samobójstwo. Decyzja o spędzeniu czasu z dawno niewidzianą krewną nie przynosi jednak ukojenia, a wręcz przeciwnie. Trudne do wyjaśnienia wydarzenia o nadnaturalnym charakterze, wespół z aurą przekleństwa, coraz gorzej odbijają się na zdrowiu psychicznym nieszczęśnika, który w konsekwencji będzie musiał stawić czoła niepokojącej przeszłości własnej familii.

 


 

--------------------------------------
Źródło ilustracji na początku wpisu: pixabay.com

 

 

10 komentarzy:

 1. Ciekawe propozycje, każda inna, jest w czym wybierać. Wszystkiego dobrego na święta, spełnienia marzeń 🎄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i jeszcze raz wszystkiego naj, naj, naj z okazji Świąt Bożego Narodzenia :)

   Usuń
 2. Lubię te Twoje posty. Naprawdę. Pozdrawiam serdecznie znad ziołowych herbat, które dostałem w prezencie między innymi ;-) . Zdrowych, spokojnych Świąt :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, również pozdrawiam i jeszcze raz życzę udanych świąt :)

   Usuń
 3. Fajny pozytywny wpis, jak zawsze:) Wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i życzenia. Tobie również życzę wszystkiego dobrego na święta :)

   Usuń
 4. Jeeeejjjj jaki pociąg! :) świątecznie a jednak przygodowe. Myślę, że takie gry wzbudzają zaciekawienie. Chociaż nadal uważam, że dzieci powinny zaczynać od Amigi 2000, to dopiero były przygodowe i zręcznościowe gry!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie w tej pierwszej czuć klimat świąt :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.