środa, 8 grudnia 2021

Mr. Pepper – grudniowa premiera na Xboksach

 


Jeszcze w tym tygodniu, bo już 10 grudnia, na konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S wkroczy polska gra Mr. Pepper. Survivalowa propozycja, w jakiej to nie zabraknie chociażby elementów craftingu czy zarządzania zasobami. Co więcej, tytuł, który, swoją drogą, dał się wcześniej poznać na komputerach PC, w przyszłości otrzyma jeszcze inne konsolowe porty. Mianowicie na rok 2022 przewidziano wypuszczenie edycji dedykowanych PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

 

Pierwotny debiut produkcji, za opracowanie której odpowiada polskie studio Rejected Games, miał miejsce 18 marca 2021 r. na pecetach. Warto przy okazji nadmienić, że „blaszakowa” wersja spotkała się z ciepłym przyjęciem na platformie Steam i uzyskała tam znaczną przewagę pozytywnych opinii wśród graczy. Wracając do Xboksowego wcielenia tego projektu, za jego wydaniem stoi zaś rodzima firma Ultimate Games S.A.

 


W trakcie rozgrywki przejmiemy tu kontrolę nad poczynaniami tytułowego bohatera – Mr. Peppera. Jegomość ten jest przygotowany na nadejście najgorszego, a jego postawa wydaje się całkiem zrozumiała zważywszy na sytuację w jego kraju. Ponoć swego czasu pobyt na terenie owego państwa nie przysparzał powodów do zbytnich narzekań, lecz niestety, bieżące działania tamtejszego rządu upływają pod znakiem paranoi i dystopijnej atmosfery. Na domiar złego, protagonista dostrzega niejeden znak, że istnieje niemałe prawdopodobieństwo wybuchu wojny nuklearnej. Stąd facet nie zamierza biernie czekać na to, co przyniesie los, w zamian szykując się do walki o przetrwanie.

 


Działania naszego wirtualnego alter ego obejmują przede wszystkim budowę specjalnego, podziemnego schronu. W tym właśnie bunkrze zajmiemy się tworzeniem potrzebnych przedmiotów i maszyn (np. narzędzia, szklarnie, farmy). Ba, będzie można nawet skonstruować rakietę. Oprócz tego, pozwiedzamy okoliczne tereny, a także pohandlujemy z sąsiadami na zasadzie wymiany towarów. Co istotne, nieodzowne składniki sukcesu to perspektywiczne podejście, spryt, taktyczna smykałka oraz ciągła czujność. W każdym razie, witrynę Xboksowej wersji gry w sklepie Microsoftu można znaleźć pod tym adresem. Premiera takowej edycji, jak już pisałam, nastąpi 10 grudnia 2021 r.

18 komentarzy:

 1. Niezwykle klimatyczna - z tego co widzę / czytam :-) Pozdrawiam serdecznie, fani gatunku będą z pewnością bardzo zadowoleni :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Możliwe, że spodobałaby siey mojemu synowi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubi takie klimaty, to całkiem możliwe :)

   Usuń
 3. O! To wydaje się być naprawdę fajne. Takie fabularnie bogate.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod kątem rozgrywki też zapowiada się wg mnie ciekawie :)

   Usuń
  2. tak - robi dobre wrażenie, ale wszystko wyjdzie w grze :D

   Usuń
 4. Pokazałam tą grę mężowi i aż oczy mu się zaświeciły z wrażenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. klimat jest fajny taki męski bardziej myślę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie też jednak mają czasami ochotę na takie klimaty :)

   Usuń
 6. Zapowiada się nawet ciekawie. Musze mężowi pokazać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Extra! Uwielbiałam grać w takie gry. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może więc ten konkretny tytuł również by do Ciebie przemówił :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.