środa, 15 grudnia 2021

King of the Dwarves: Underground City Builder na zwiastunie

 


W tym tygodniu opublikowano zwiastun promujący King of the Dwarves: Underground City Builder. Tytuł ten pozwoli nam rozwijać własne krasnoludzkie imperium, a twierdzę dla przedstawicieli owej rasy będziemy tu budować wewnątrz góry. Konkretnej daty premiery na razie nie podano, lecz wiadomo, że gra ukaże się w wersji komputerowej na Steamie.

 

King of the Dwarves: Underground City Builder to projekt, którego tworzeniem zajmuje się studio Tag of Joy, a nad którym wydawniczą pieczę sprawuje firma Games Operators. Jak zaznaczyłam we wstępie, nasz główny cel polegać będzie na rozbudowie królestwa krasnoludów. Mowa zatem o takich istotach, których specjalizację stanowi wydobywanie różnych wartościowych surowców, w tym np. rud żelaza czy złota. Prace wydobywcze będą zresztą należeć do zadań, jakie przydzielimy naszym pobratymcom.

 


To oczywiście nie koniec atrakcji, jakie zaoferować ma odbiorcom ta produkcja. Do dyspozycji graczy zostaną bowiem oddane setki krasnoludów o zróżnicowanych profesjach (m.in. kowale, naukowcy, wojownicy). Zarządzając naszymi podopiecznymi o skromnej posturze, lecz zarazem o pracowitej naturze,  zadbamy więc chociażby o budowę potrzebnych obiektów (laboratoria, kuźnie itp.), wytwarzanie oręża, gromadzenie zasobów, rozwój militarno-technologiczny, wyznaczanie szlaków handlowych czy dyplomację.

 


Co ciekawe, dostępne środowisko 3D ma być tutaj proceduralnie generowane, zaś rozbudowa naszej siedziby będzie możliwa zarówno w poziomie, jak i w pionie. A skoro wnętrze góry, w której zamieszkamy, skrywa też rzeki lawy oraz wodospady, warto zrobić z nich odpowiedni użytek. Oprócz tego, kluczowe aspekty rozgrywki obejmą konieczność czuwania nad bezpieczeństwem twierdzy krasnoludów. Stąd przyjdzie nam bronić się – przykładowo – przed atakami orków lub goblinów. Ale nie tylko na uzbrojonych wrogów trzeba uważać, ponieważ stawimy również czoła skutkom klęsk żywiołowych.

 

Gdyby ktoś miałby ochotę dodać King of the Dwarves: Underground City Builder do swojej listy życzeń w serwisie Steam, stosowną kartę produktu znajdzie pod tym adresem. Natomiast poniżej podrzucam do obejrzenia trailer, wypuszczony ostatnio przez wydawcę gry.

 

 

24 komentarze:

 1. Fajny klimat. Od razu widać, że to ciekawa fabularnie gra. Myślę, że MMORPG połączone ze strategią. Ah i jeszcze krasnoludy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu ma być tylko tryb single, ale i tak krasnoludy rządzą :)

   Usuń
  2. Pamiętam jak grałam w Disciples z bratem, zawsze chciałam być krasnoludami. :)

   Usuń
  3. Disciples akurat mnie ominęło, ale muszę w końcu przynajmniej w jedną część zagrać :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Zapowiada się bardzo fajna gra :)

   Usuń
  2. mam kurczę na nią ochotę;)

   Usuń
  3. Być może więc dasz tej grze szansę po premierze, zwłaszcza jeśli będzie ona zbierać pozytywne recenzje :)

   Usuń
 3. Niezwykle klimatyczna, i to 3D. Przypomniały mi się ciekawe czasy, gdy jeździło się z Uczniami na projekcje filmów trójwymiarowych :) . Zwiastun też niezwykle ciekawy, i te podziemne miasta - bliskie to mitologii. Serdecznie pozdrawiam życząc dobrej nocy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Krasnoludy zawsze na propsie :D.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie prezentuje się ta gra, ale chyba nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o postacie fantazy, to krasnoludy są u mnie na szarym końcu, a budowanie w podziemiach mnie nie kręci hehe ale grafika fajna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może następnym razem trafi się więc tutaj taka gra, która bardziej do Ciebie przemówi :)

   Usuń
 7. Zwiastun fajny - myślę, że gra spodoba się mojemu Kubie :-) Bardzo lubi takie klimaty :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. ale świetne! takie grube mury gry :) super - jest atmosfera, jest zabawa

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.