piątek, 3 grudnia 2021

Rover Mechanic Simulator w grudniu na PS4 i PS5

 


W tym miesiącu, a konkretnie już 6 grudnia 2021 r., na konsolach PlayStation 4 i 5 pojawi się Rover Mechanic Simulator. Polska produkcja, która umożliwia graczom zasmakowanie fachu mechanika marsjańskich łazików. Znany dotąd z pecetów oraz Xboksów tytuł nie poprzestanie zresztą na rozszerzeniu swojej dostępności o sprzęt firmy Sony. Jak wcześniej zapowiadano, możemy także spodziewać się debiutu gry na Nintendo Switch, co z kolei zaplanowano na 2022 r.

 

Ten rodzimy projekt narodził się dzięki pracy studia Pyramid Games S.A., w którego portfolio figuruje symulator królewskiego budowniczego Castle Flipper. Natomiast za wydaniem marsjańskiej propozycji na PS4 i 5 stoi Ultimate Games S.A., tak jak w przypadku Xboksowego portu. W trakcie rozgrywki wskoczymy tutaj w kombinezon mechanika stacjonującego na Czerwonej Planecie. Tam właśnie przyjdzie nam zająć się konserwacją i naprawą kilku zróżnicowanych typów łazików (Spirit, Sojourner, Curiosity, Opportunity), a także śmigłowca-drona Ingenuity. Co istotne, przy odwzorowywaniu poszczególnych maszyn deweloperzy skorzystali z dokumentacji technicznej NASA.

 

W pierwszej marsjańskiej kolonii, na terenie której będziemy przebywać podczas tej symulacyjnej zabawy, przystąpimy do wykonywania przyjmowanych zleceń, robiąc to poniekąd metodą etapową. Zaczniemy bowiem od analizy zaistniałego problemu, by w następnej fazie poszukać właściwego jego rozwiązania, a potem przejść do głównego procesu, obejmującego stricte naprawcze czynności. Warto przy tym dodać, że posłużymy się takimi praktycznymi narzędziami jak np. niszczarka, lutownica czy potrzebna do uzyskiwania niezbędnych komponentów drukarka 3D. Co więcej, kolejne postępy pójdą tu w parze z rozwojem naszych umiejętności i postaci, a przejście całej gry, która łączyć ma relaks z walorami edukacyjnymi, powinno, według oficjalnych informacji, potrwać kilkanaście godzin.

 

Dedykowana PS4 i 5 edycja będzie dostępna na PlayStation Store, gdzie można ją obecnie dorzucać do swojej listy życzeń. Najświeższy zwiastun do obejrzenia poniżej.

 

 

10 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.