sobota, 26 marca 2022

Alterborn – premiera gry w Q3 2023

 


Na III kwartał 2023 r. zapowiedziano rynkowy debiut gry Alterborn. Trzecioosobowego survival action shootera, który zaserwować ma odbiorcom pełną niebezpieczeństw wyprawę do iście osobliwego i opanowanego przez bezprawie oraz zagadkową plagę uniwersum. Tytuł ten ujrzy światło dzienne w wersjach dla komputerów PC, a także dla konsol Xbox Series X/S i PlayStation 5.

 

Produkcja, której tworzeniem zajmuje się polskie studio Iron Lung, umożliwi graczom przejęcie sterów nad tytułowym Alterbornem. Główny bohater jest jednym z ostatnich ocalałych żyjących w wykreowanym na potrzeby projektu świecie o nazwie Shattered Lands. Niestety, istnieje też druga strona medalu, jeśli chodzi o fakt, że protagonista wciąż dycha. A to dlatego, iż ulega przemianie na skutek dotknięcia pewnym przekleństwem. Co ciekawe, tutejsza podróż po pustkowiach, gdzie nie zabraknie dziwacznej fauny i flory, uraczy też nas ponoć pierwiastkami czarnego humoru.

 


Jak wcześniej zaznaczyłam, ta rodzima pozycja ma być survivalową grą akcji, przy czym powyższa formuła zostanie doprawiona chociażby elementami rodem z tytułów typu soulslike i roguelite czy looter shooterów. Co ważne, poziomy, które tu zwiedzimy, będą odznaczać się proceduralnie generowaną zawartością oraz zmiennością w obrębie gameplayu. Niemały wpływ na takowe modyfikacje eksplorowanego świata wywrą również zresztą nasze poczynania. Całkiem intrygująco w tym kontekście zapowiada się dostosowywanie poziomu trudności, które, według oficjalnych informacji, odrzuci tradycyjne suwaki właśnie na rzecz indywidualnych mechanik rozgrywki.

 

Przemierzając Shattered Lands, natkniemy się na wiele rozmaitych znajdziek, wśród których każdy wyszuka coś w sam raz dla swojego stylu zabawy. Oczywiście spotkamy także licznych wrogów. Warto nadmienić, iż grono oponentów zasilą nawet ci, którzy równie dobrze mogliby być naszymi sojusznikami, lecz których postanowiliśmy nie obdarzać zaufaniem. Poza tym, złożony system relacji z postaciami da nam szansę na odkrycie sekretów owego groźnego środowiska. Po więcej szczegółów odsyłam na steamową kartę wersji PC, a poniżej podrzucam zwiastun do obejrzenia.

 

 

12 komentarzy:

 1. Świetnie, że survivalowa - niegdyś bowiem czytywałem książki o takiej tematyce :-) . Pozdrawiam serdecznie Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie takie wyładowanie by mi się przydało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co trzeba czekać na premierę, ale pewnie co innego się znajdzie w ramach wyładowania :)

   Usuń
  2. Mam nadzieję, bo można oszaleć

   Usuń
  3. Swoją drogą, nowy przegląd wieści z przygodówkowego świata już na blogu. Może znajdziesz tam coś ciekawego dla siebie :)

   Usuń
 3. Ciekawe, ciekawe... pewnie Syn sobie pogra, to popatrzę i może sam się skuszę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziecie sie dobrze bawić, jeśli kiedyś w to zagracie :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nic tylko przytulać, co raczej byłoby dość ryzykowne, delikatnie mówiąc :D

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.