czwartek, 10 marca 2022

Switchowa premiera Sunrise GP w tym roku

 


Na bieżący rok zapowiedziany został rynkowy debiut arcade’owej ścigałki Sunrise GP, nad którą to pracuje studio deweloperskie Garage 5, działając pod wydawniczą pieczą firmy Gamedust. Wraz z zapowiedzią tegoż tytułu, jego twórcy podzielili się także promocyjnymi materiałami wizualnymi pod postacią screenów i zwiastuna. Gra zawitać ma na konsole Nintendo Switch.

 

Hasło „wschód słońca” (po angielsku „sunrise”) bynajmniej nie występuje w nazwie produkcji bez konkretnego powodu. Wręcz przeciwnie, mowa o wyścigach, których uczestnicy rozpoczynają jazdę po wygraną w momencie pojawienia się na niebie pierwszych promieni. A wszystko to przystrojone zostanie kolorową grafiką, która brata trójwymiarową oprawę z rysunkową stylistyką dzięki zastosowaniu cel-shadingowej techniki renderowania.

 


Co istotne, modele samochodów, które wystartują w Grand Prix zorganizowanym przez ekipy z Garage 5 i Gamedust, stanowić mają wynik inspiracji klasycznymi autami rodem ze wschodniej części Europy. Dodać przy tym trzeba, że poszczególne pojazdy będą różnić się pod kątem sposobu prowadzenia oraz dynamiki. Zróżnicowanie nie ominie też innych aspektów Sunrise GP, w tym szykowanych przez deweloperów torów do pokonania. Do tego zaliczanie kolejnych tras pozwoli graczom przenieść się w inne partie globu i stawić czoło nowym wyzwaniom.

 


Według oficjalnych informacji, projekt autorstwa Garage 5 zaoferuje odbiorcom kilka trybów rozgrywki. Podstawowy to jednoosobowy wariant z rywalizacją Grand Prix, którego główny cel to uczestnictwo w serii wyścigów wypełnionych różnymi zadaniami. Do naszej dyspozycji zostanie też oddany lokalny tryb wieloosobowy, umożliwiający sesje na podzielonym ekranie dla maksymalnie 4 graczy. Oprócz tego, należy spodziewać się arcade’owych wyzwań i tzw. quick race, czyli szybkiego wyścigu. Na co jeszcze możemy liczyć? Ano na specjalny tryb fotograficzny, który zezwoli nam na robienie zrzutów ekranu.

 

Jak już wspomniałam, Sunrise GP ma ukazać się w 2022 r. na Switchu. Zwiastun gry można obejrzeć poniżej, natomiast nadchodzące tygodnie powinny zaprocentować nowymi detalami na temat tejże wyścigowej propozycji.

 

 

17 komentarzy:

 1. Bardzo klimatyczna. Nie mogę jeszcze przekonać się do żadnych gier :-) . Pozdrawiam serdecznie Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na grę, ma taki fajny klimacik ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno wielu osobom przypadnie do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne kolory. Takie vintage ale nowocześnie

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie do końca moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Klimat jest super, choć ja nie gram w wyścigi 😉 Jedyną grą z samochodami, którą próbowałam przejść było Need for speed Most Wanted.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyścigi samochodowe akurat nie dla mnie ale doceniam różnorodność i dopracowanie pojazdów. Niektórzy na pewno będą zachwyceni :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.