środa, 2 marca 2022

Marcowa premiera gry Drill Deal – Oil Tycoon

 


Już niebawem, bo 9 marca, swoje rynkowe entrée na komputerach PC zaliczy gra Drill Deal – Oil Tycoon, która pozwoli odbiorcom zarządzać platformą wiertniczą i umacniać swoją pozycję w branży wydobywczej. A wszystko to w formie połączenia strategii ekonomicznej, symulatora oraz produkcji polegających na budowaniu baz (tzw. base building). Co więcej, takowy miks gatunkowy zostanie przystrojony dowcipną atmosferą i kolorową grafiką wokselową. Warto przy okazji nadmienić, że tytuł ten trafić ma w późniejszym terminie na inne platformy, a konkretnie na konsole PlayStation (4, 5), Xbox (One, Series X/S) oraz Nintendo Switch.

 

Drill Deal – Oil Tycoon to niezależny projekt, za którego opracowanie odpowiada polskie studio A2 Softworks. Wydawniczą pieczę nad pecetową wersją gry sprawują natomiast inne rodzime firmy – Manager Games S.A. i Red Dev Studio S.A. Swoją drogą, w ubiegłym roku wypuszczono bezpłatnie na Steamie misję Drill Deal: Borehole (Alpha), która została pozytywnie odebrana przez tamtejszą społeczność, mogąc pochwalić się obecnie dużą liczbą przychylnych opinii od graczy. Jest więc spora szansa, że pełna wersja podtrzyma tę dobrą passę, skoro twórcy obiecują, że należy spodziewać się wielu usprawnień i ogólnej rozbudowy produkcji.

 


Podczas zabawy, która – jak wspomniałam we wstępie – bratać ma strategiczne aspekty z elementami symulacyjnymi, przystąpimy tutaj do rozwijania własnej platformy wiertniczej, a także do wydobywania różnych surowców. Wraz z kolejnymi postępami, nasze poczynania w branży wydobywczej zaowocują zaś całą siecią połączonych ze sobą platform. Równocześnie trzeba będzie zmierzyć się z rozmaitymi problemami, które obejmą – przykładowo – konieczność zarządzania personelem, troskę o pójście z duchem technologicznego postępu czy stawianie czoła sytuacjom kryzysowym (pożary, burze, choroby, piraci, kraken i szereg innych zdarzeń losowych).

 

Polscy deweloperzy przygotowali na potrzeby pełnej wersji 8 zróżnicowanych scenariuszy fabularnych oraz umożliwiający swobodną rozgrywkę tryb sandbox. Steamowa karta edycji PC ulokowana została pod tym adresem. Przypominam, że komputerowa premiera nastąpić ma już 9 marca 2022 r., a potem przyjdzie pora na konsolowe wcielenia owego tytułu (gwoli ścisłości, ponoć w ciągu kilku kolejnych miesięcy).

 

 

15 komentarzy:

 1. Fani będą na pewno zadowoleni Julito. Mam z kolei mnóstwo gier na smartfonie , tak na marginesie . Ale nie lubię niestety gier, hehe. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, nie każdy lubi grać. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ja akurat nie przepadam z tego typu grafiką, ale dla gra na pewno znajdzie wielu miłośników :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach te kwadratowe graficzki co ludzie w tym widzą xD. Chociaż tu całkiem sympatyczne wrażenie sprawia. A tematyka? No cóż w grach już można robić wszystko :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać, twórcom gier rozmaitych pomysłów nie brakuje :)

   Usuń
 4. Ja też nie do końca lubię taką prymitywną grafikę, ale na pewno gra znajdzie swoich fanów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grafika jest specyficzna, ale za to rozgrywka wydaje się wg mnie kusząca, jak ktoś lubi tego rodzaju elementy strategiczne. :)

   Usuń
 5. O ja ta grafika przypomina stare dobre czasy :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio czytałam książkę, gdzie chłopak projektował grę na commodore. Jakoś tak mi się skojarzyło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano czasami takie skojarzenia różne pojawiają się w głowie :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.