niedziela, 13 marca 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #293

 

Dramat o zbrodni i problemach natury społecznej, refleksyjna wyprawa z pierwiastkami kulinarnymi, wędrówka śladami skrawków życia oraz rejs po wodach przystrojonych ruinami. O tym traktuje niniejszy przegląd wieści z przygodówkowego poletka. A po szczegóły tradycyjnie zapraszam do lektury.

 

The Safe Place z kartą Steam

Swoją witrynę na platformie Steam otrzymała przygodówka The Safe Place, nad którą pracuje niezależny ukraiński deweloper Anatolii Koval, działający pod szyldem Anate Studio. Ów point and click zaserwować ma odbiorcom emocjonalną opowieść w konwencji dramatu społecznego i stanowi część trylogii, w jakiej skład weszły wcześniej gry Little Kite oraz Repentant. Podobnie jak swoje poprzedniczki, The Safe Place poruszy trudne kwestie, a w tym konkretnym przypadku mowa o motywach trudnego dzieciństwa i poświęcenia.

 


Tłem dla tejże historii ma być postsowieckie miasto z początku lat 90. XX w., kiedy to panuje tam akurat kryzys gospodarczy. Role pierwszoplanowych postaci przypisano zaś inżynierowi Alexandrowi i 12-letniej Christinie. On zabija pewnego dnia człowieka, podczas gdy ona jest właśnie świadkiem owego tragicznego zdarzenia. Stąd ukrywszy ślady popełnionej przez siebie zbrodni, Alexander prosi dziewczynkę o milczenie. Christina zgadza się dochować tajemnicy, ale pod warunkiem, że mężczyzna pomoże rozwiązać jej problemy. I choć początkowo układ, na jaki pan inżynier poszedł, wydaje się korzystny, wkrótce ściąga on na głowę bohatera jeszcze większe komplikacje. Steamowa karta produkcji mieści się pod tym adresem. Premierę zaplanowano na 2022 r. (PC, Mac).

 

 

A Taste of the Past za darmo na Steam

Dział darmówek w serwisie Steam wzbogacił się 11 marca o A Taste of the Past (PC), za którego przygotowaniem stoi niezależne Sondering Studio. Ta bezpłatna propozycja łączyć ma nacisk na wzruszająca narrację z domieszką chińskiej kultury i kulinarnych minigierek. Główną bohaterką owego tytułu jest nieśmiała licealistka Mei o azjatycko-amerykańskich korzeniach. Po nagłym odejściu jej matki, borykająca się z takową stratą dziewczyna staje też w obliczu faktu, iż nie ma dostępu do kulinarnych przepisów rodzicielki. A kiedy protagonistka wsiada do pociągu, okazuje się, że owa ciuchcia kieruje się do zaświatów, wioząc również przodków Mei. W takich oto okolicznościach nastolatce przyjdzie szukać instrukcji do upichcenia pewnych dań, przy czym jednocześnie zajmie się np. pisaniem wierszy czy rozmowami o problemach chłopaków. Całość przyozdobiono ręcznie rysowaną grafiką w pastelowych kolorach. Stosowna strona gry figuruje pod tym odnośnikiem.

 


 

Syberia 4 na nowym zwiastunie

Pecetowa premiera gry Syberia: The World Before, czyli czwartej odsłony kultowej serii przygodówek, nastąpi na dniach, bo już 18 marca (w ramach przypomnienia – konsolowe edycje ujrzą światło dzienne później). By natomiast podgrzać atmosferę przed rychłym debiutem „czwórki” na komputerach, francuskie Microids wypuściło nowy zwiastun. Niedawno udostępniony materiał video daje krótki wgląd w tę rozbitą na dwa plany czasowe opowieść, która to traktować ma o intrygująco brzmiącej podróży, bo służącej ułożeniu rozsypanych puzzli swojego życia.

 

Jak kiedyś pisałam na łamach bloga, jedna ścieżka fabularna zabierze nas do Tajgi roku 2004 i skoncentruje się na losach doskonale znanej fanom sagi Kate Walker, która podąży tym razem tropem własnej tożsamości. Z kolei drugi wiodący wątek dotyczy miasta Vaghen roku 1937, gdzie pierwsze skrzypce gra postać niejakiej Dany Roze. 17-letniej pianistki u progu świetnie rokującej kariery, nad której przyszłością (nie tylko jej zresztą) zbierają się ciemne chmury. A to za sprawą faszystowskiego ugrupowania zwanego Brunatnym Cieniem. Najświeższy zwiastun można obejrzeć poniżej.

 

 

Submerged: Hidden Depths na PC, Xbox, PS

Submerged: Hidden Depths, które zaistniało pierwotnie na platformie Stadia, wkroczyło 10 marca na komputery PC, a także na konsole Xbox (One, Series X/S) i PlayStation (4,5). Propozycja ta jest utrzymaną w odprężającej atmosferze grą eksploracyjną, stworzoną przez Uppercut Games Pty Ltd. Warto równocześnie podkreślić, iż mamy do czynienia z samodzielną kontynuacją Submerged z 2015 r. W trakcie rozgrywki przeniesiemy się tutaj do scenerii złożonej z klimatycznych ruin i bezkresnych wód. Grywalnymi postaciami są dziewczyna o imieniu Miku oraz jej brat Taki. Mimo że Miku dysponuje przeklętą mocą, stara się wykorzystać ją po to, aby zrobić coś dobrego. Z kolei Taki nie chce, żeby tajemnicze zdolności siostry ich rozdzieliły. Co ważne, nieodłącznymi elementami perypetii rodzeństwa są wojaże na pokładzie łódki protagonistów i buszowanie po zatopionych pozostałościach dawnego miasta.

 

 

21 komentarzy:

 1. Mnie tutaj najbardziej zainteresowała "Syberia". Wszystkie jednak przygodówki warte uwagi. Pozdrawiam, dobrej nocy i udanego tygodnia :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Również pozdrawiam i życzę spokojnej nocy oraz pomyślności w nowym tygodniu :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe propozycje 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakbym miała ostatnio trochę więcej czasu może bym się skusiła na A Taste of the Past. Ale ostatnio coś nie wyrabiam się totalnie z niczym :(. Pozostałe pozycje też ciekawie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  Jakie fajne tytuły! Bardzo podoba mi się A Taste od the Past! To zdecydowanie mój klimat! Chciałabym zacząć grać ale jakoś nie potrafię do tego podejść... w sumie pewnie z braku czasu i faktu, że moje gry przeglądarkowe zabierają mi sporo chwil życia :D
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś znajdziesz też czas na inne gry. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Siberia ma w sobie coś magnetycznego!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem wszystko super. Każda z tych gier inna i każda ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Siberia wygląda fascynująco

  OdpowiedzUsuń
 8. Gracias por las recomendaciones. Me gusto el trailer de Siberia. Te mando un beso. Enamorada de las letras

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.