sobota, 11 czerwca 2022

Alterborn – filmik z prezentacją kluczowych mechanik

 


Ekipa z polskiego studia Alterborn podzieliła się w ostatnim czasie materiałem video poświęconym grze Alterborn, której to premiera zaplanowana została na III kwartał 2023 r. Udostępniony w czerwcu filmik przybliża odbiorcom dwie główne mechaniki tegoż tytułu, będącego trzecioosobowym survival action shooterem z soulslike’owymi wpływami.

 

Wyżej wspomnianymi mechanikami są Alternate Fire i Altered State. Pierwsza z nich to specjalny tryb, który zostanie odblokowany na skutek dłuższego przebywania w jednym miejscu. Co istotne, uaktywni się on w broni naszego wirtualnego alter ego, kiedy będziemy akurat celować. Natomiast Altered State to dodatkowy wymiar w świecie gry, którego zwiedzanie zostanie ograniczone czasowo. A co on dokładnie oferuje? Możliwość zdobycia unikalnych znajdziek i podejmowania takich decyzji, jakie rzutować mają na dalszą zabawę.

 


O projekcie autorstwa rodzimego zespołu deweloperskiego pisałam niegdyś na moim blogu, lecz przypomnę, że Shattered Lands, bo taką nazwę nosi wykreowane na potrzeby tej produkcji uniwersum, będzie nękane przez zagadkową plagę i bezprawie. Do grona nielicznych, którym udaje się, póki co, przetrwać, należy zaś gracz w roli tytułowego Alterborna. Z kolei dynamiczna rozgrywka postawi na swoisty kolaż gatunkowy, na jaki złożą się chociażby elementy survivali, looter shooterów czy produkcji typu soulslike oraz roguelite.

 

Warto równocześnie nadmienić, że przemierzane środowisko zaserwować ma proceduralnie generowaną zawartość, a szeroki wybór wśród znajdowanych tu i ówdzie przedmiotów pozwoli wybrać fanty odpowiadające naszemu stylowi rozgrywki. Oprócz tego, zaimplementowany zostanie system relacji z innymi postaciami, które obdarzymy zaufaniem lub – wręcz odwrotnie – zaliczymy do grupy wymagających ubicia wrogów.

 

Film z wypowiedziami deweloperów, o którym owa we wstępie, do obejrzenia poniżej w języku angielskim. Premiera, jak wcześniej sygnalizowałam, przewidziana została dopiero na przyszły rok, aczkolwiek grę można już teraz dodawać do listy życzeń na platformie Steam. Co więcej, Alterborn ukaże się nie tylko na komputerach PC, lecz także na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

 

 

18 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie :-) . Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja raczej nie zagram, ale pewnie znajdą się miłośnicy

  OdpowiedzUsuń
 3. Graficznie wygląda ta gra ładnie - jednak fabularnie to zupełnie tym razem nie mój klimat

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem to chyba jednak nie mój klimat ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno w to zagram! Lubię gry, jednak wolę prawdziwe życie.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu!^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Gość świetnie graficznie wygląda

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.