piątek, 24 czerwca 2022

Best Forklift Operator otrzymuje kolejną aktualizację

 


Gra symulacyjna Best Forklift Operator, która w pierwszej połowie tegorocznego kwietnia pojawiła się na Steam Early Access i umożliwia odbiorcom przejęcie sterów nad wózkiem widłowym, doczekała się ostatnio nowej, czwartej z kolei aktualizacji. Najświeższa łatka wiąże się m.in. z dorzuceniem trzeciego magazynu, będącego zarazem, według oficjalnych informacji, najrozleglejszą z dostępnych w owej produkcji lokacji.

 

Wyżej wspomniany magazyn, wzorem obszarów, które uprzednio oddano nam do dyspozycji, oferuje otwartą przestrzeń, tym samym eksponując środowisko gry i pozwalając nacieszyć się różnorodnymi ładunkami. Co więcej, obiecywane przez twórców dopracowanie owego miejsca sprawi, że właśnie tam ponoć w pełni rozwiniemy skrzydła jako operator wózka widłowego. Większe rozmiary, jakimi odznacza się najnowszy teren, pociągnęły zaś za sobą implementację systemu nawigacji, ułatwiającego odszukanie ładunku i punktu, dokąd należy dany towar przerzucić. Oprócz tego, dodano ekran z komunikatem o zakończeniu gry (game over), jeśli podczas zabawy dojdzie do takiej sytuacji, że nie da się pomyślnie dostarczyć ładunku. Natomiast tryb non-VR wzbogacony został o opcję zmiany pola widzenia.

 

To zresztą nie koniec aktualizowania tego projektu, gdyż studio Setapp, które pracuje nad grą pod wydawniczymi skrzydłami firmy Gamedust, szykuje nową porcję dodatkowej zawartości, serwującą takie rzeczy jak – przykładowo – tryb Arcade. Tymczasem ja pozwolę sobie na koniec przypomnieć kilka najważniejszych informacji na temat owego symulatora wózka widłowego. Mianowicie produkcja, która nadal przebywa we wczesnodostępowej usłudze na platformie Steam, łączyć ma dążenie do realizmu z typowo rozrywkowym podejściem do proponowanej rozgrywki. Nim zatem na dobre przystąpimy do rozkręcania swej kariery we wziętej tu na warsztat profesji, przyjdzie nam odhaczyć odpowiednie szkolenie. Co istotne, grać można zarówno z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości, jak i bez posiadania gogli VR. Steamową kartę produktu ulokowano pod tym adresem.

 


8 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.