czwartek, 28 lipca 2022

Chernobylite – rocznicowe celebracje


 

Studio deweloperskie The Farm 51 z Gliwic i wydawca All in! Games z Krakowa postanowili uczcić rocznicę premiery pełnej wersji gry Chernobylite, przypadającą na dzień 28 lipca. Polskim ekipom jak najbardziej należy się zresztą okazja do świętowania, skoro wyżej wspomniany survival horror z pierwiastkami RPG posiada sporo pozytywnych opinii od użytkowników platformy Steam. Nie mówiąc o tym, że twórcy owej postapokaliptycznej produkcji bynajmniej nie próżnowali po jej wydaniu, a ich starania zaprocentowały publikacją różnych aktualizacji i dodatków.

 

No dobrze, ale co rodzime zespoły przyszykowały dla graczy w ramach swoistego celebrowania? Otóż do takich urodzinowych atrakcji zalicza się chociażby udostępnione za darmo i w formie cyfrowej opowiadanie pt. „Chernobylite Short Story: The Arrival”, którego fabuła przybliża nam losy mężczyzny o imieniu Saszko, czyli jednego z towarzyszy głównego bohatera gry – Igora. Możemy tutaj ponoć spodziewać się próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego Saszko pojawił się na terenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Zainteresowani tą historią znajdą ją na Steamie lub GOGu, a skoro już wymieniłam oba sklepy, to pozwolę sobie jeszcze napomknąć, że od 1 sierpnia wystartuje tygodniowa, 30-procentowa obniżka na Chernobylite i wszystkie dotychczas wypuszczone dodatki.

 


Kolejna rocznicowa niespodzianka to przygotowana przez The Farm 51 kampania crowdfundingowa, którą uruchomiono na platformie Makeship. Zbiórka ta została zorganizowana w celu stworzenia pluszowej inkarnacji innej znanej z gry postaci, a konkretnie Czarnego Stalkera. Dodam, że mowa o 16-centrymetrowej zabawce z blasterem i plecakiem. A jak żartobliwie informują twórcy produkcji, wprawdzie owa maskotka, wbrew promieniotwórczym wątkom w Chernobylite, nie jest ani trochę radioaktywna, lecz za to wskaźnik emanującej od niej słodyczy wynosi aż 1000%. W sumie nic dziwnego, bo pluszaki już tak mają, że próbują wkupić się w łaski potencjalnych posiadaczy swoją uroczą aparycją. Akcja na Makeship potrwa do 25 sierpnia bieżącego roku i stanowi jedyną sposobność do zgarnięcia tego limitowanego słodziaka.

 

A jeśli chodzi o techniczne kwestie związane z grą, to warto wiedzieć, że ten survival horror oferuje odtąd wsparcie dla technologii AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 na DX12. Co jednak szczególnie istotne, do końca 2022 roku powinniśmy spodziewać się dorzucania następnych porcji zawartości dodatkowej. Wygląda zatem na to, że nawet ci, którzy ukończyli już Chernobylite, dostaną nowe preteksty, by wracać do owego niebezpiecznego świata.

 


6 komentarzy:

 1. Wygląda ciekawie. Sam jestem jeszcze z pokolenia, które pamięta Czarnobyl :-) . Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę meczy to "tworzenie" różnych rzeczy i konieczność ogarniania ludzi (samotnik jestem więc FPSy najbardziej lubię ;) ) ale ogólnie klimat świetny, lokacje brawurowo stworzone i fabuła wciągająca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby więc wszystko Ci się podobało w tej grze, byłby to dla Ciebie idealny. Ale i tak jest bardzo dobrze, więc to się liczy :)

   Usuń
  2. Zdecydowanie fajna sprawa

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.