piątek, 29 lipca 2022

Cryospace na filmiku z fragmentami rozgrywki

 


Ostatnie dni tegorocznego lipca zaprocentowały pojawieniem się w sieci filmiku promującego grę Cryospace. To czekająca dopiero na premierę propozycja, która określana jest przez własnych twórców jako survival horror action adventure. Za źródło inspiracji posłużyły zaś dla niej książki sci-fi z lat 50. i 60. XX w., a także klasyczne filmy z cyklu „Obcy”. Trwający aż 25 minut materiał zawiera obszerne fragmenty rozgrywki, lecz nadmienić zarazem należy, że udostępnione video opatrzono dodatkowo komentarzem jednego z członków ekipy odpowiedzialnej za prace nad tymże projektem.

 

Cryospace to polska produkcja, której przygotowaniem zajmuje się kuklam studios, działając we współpracy z Metal Mantis Games i przy wydawniczym wsparciu Games Operators. Fabularna warstwa tytułu utrzymana jest w konwencji fantastyczno-naukowej grozy, a rola grywalnego bohatera przypadnie tutaj technikowi postawionemu w obliczu tajemniczego niebezpieczeństwa, zagrażającego zresztą nie tylko naszemu protagoniście. Wybudzony z kriogenicznego snu nieborak przebywa bowiem na statku kosmicznym, który wyruszył w kosmos, by znaleźć odpowiednie miejsca do kolonizacji. Co prawda na pokładzie międzygwiezdnej łajby są też inni członkowie załogi, obejmującej chociażby żołnierzy czy robotników, lecz tamci przeważnie wciąż śpią w swoich kriokapsułach. Aktywność wykazują za to nieprzyjazne istoty, a na dokładkę, trzeba wziąć pod uwagę kurczące się zapasy tlenu.

 


Jeśli chodzi o najważniejsze aspekty mechaniki, jednym z kluczy do sukcesu ma być skrupulatna eksploracja statku kosmicznego, co da nam oczywiście szansę na zdobycie niezbędnych do przetrwania rzeczy, w tym np. broni. Rodzimi deweloperzy zapowiadają ponadto możliwość wybudzenia innych ocalałych pasażerów, by następnie móc skorzystać z pomocy owych towarzyszy niedoli. Niemniej istnieje również druga strona medalu, ponieważ więcej biegających po pokładzie dusz oznacza konieczność dzielenia się mocno ograniczonymi zasobami powietrza. Oprócz tego, w trakcie zabawy nie zabraknie okazji do rozwiązywania zagadek, a także zakładania pułapek, przy czym równocześnie będziemy musieli uważać na to, by samemu nie znaleźć się w potrzasku. Przyjdzie też nam otwarcie walczyć, lecz często najlepsze wyjście stanowić mają ucieczka i szukanie kryjówki.

 

Cryospace ukaże się na komputerach PC, a zainteresowani tą produkcją gracze mogą ją dodawać do swojej listy życzeń na platformie Steam, gdzie, tak na marginesie, widnieje orientacyjna data premiery, wyznaczona na rok 2023. Natomiast poniżej podrzucam do obejrzenia wspomniany we wstępie materiał video.

 

 

16 komentarzy:

 1. Wydaje się dość mroczna :-) . Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Znowu nie dodaje komentarzy. Chciałem napisać, że gra jest dość mroczna. Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś z tym bloggerem jest, że do spamu przerzuca niektóre komentarze - i to takie, które spamem nie są. Nie tylko z Twoimi tak się dzieje i nie tylko na moim blogu, bo inni blogerzy, którzy mają tutaj swoje strony, też pisali o tym problemie. Przez to trzeba teraz regularnie sprawdzać spam. Już to zrobiłam i przywróciłam Twój pierwszy komentarz. :)

   Usuń
 3. Ale klimacik! Faktycznie mroczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie w nocy może przyprawić o ciarki :)

   Usuń
 4. Ale super! Totalnie moje klimaty. To określenie "survival horror action adventure" i inspiracje kulturowe. Mega chcę w to zagrać! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mroczny klimacik, ale jednak nie do końca moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wystraszyłam się, jak odpaliłam ten wpis

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.