wtorek, 6 lutego 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #377

Zgodnie z zapowiedziami, Pierre Feuille Studio wypuściło pod koniec stycznia detektywistyczną przygodówkę Chronique des Silencieux (PC). Natomiast horror Until Dawn od studia Ballistic Moon, który pierwotnie pojawił się w 2015 r. na PlayStation 4, ma zostać gruntownie odświeżony i w takiej oto formie wydany na komputerach PC oraz na konsolach PlayStation 5 jeszcze w 2024 r.  A jakie inne wieści szczególnie mnie zainteresowały, jeśli chodzi o gry mniej bądź bardziej przygodowe? Kilka przykładów poniżej.


Boxes: Lost Fragments już do kupienia

Tak jak ogłaszano, gra logiczno-przygodowa Boxes: Lost Fragments wkroczyła na pecetowy rynek wraz z początkiem tegorocznego lutego. Pozycja, którą zaprojektowało Big Loop Studios, pozwala przejąć stery nad sławnym złodziejem. Nasze wirtualne alter ego trafia do ogromnej i luksusowej posesji, gdzie zamierza wykonać swoje kolejne zadanie. Wprawdzie miała to być szybka robota, lecz protagonista utknie tam na dłużej. Twórcy nawiązali zatem do zabawy à la escape room, gdyż trzeba wydostać się z tegoż domostwa, rozwiązując po drodze szereg łamigłówek w postaci rozmaitych skrzyń. Steamowa karta produktu mieści się pod owym odnośnikiem.
Twilight Oracle w sprzedaży

30 stycznia miała miejsce premiera pixel artowej przygodówki Twilight Oracle (Windows, Mac OS, Linux), za opracowanie której odpowiada niezależny deweloper Cosmic Void, posiadający na swoim koncie m.in. thriller psychologiczny The Corruption Within. Świeżo wypuszczona produkcja od tego twórcy jest komedią fantasy, w której pokierujemy poczynaniami zdolnego do oddychania pod wodą studenta Leo. Ów młodzieniec stara się poznać mroczną przeszłość swojej szkoły, mogąc zarazem liczyć na wsparcie ze strony trójki przyjaciół – Marcusa, Jill i Olivii, również zresztą obdarzonych niezwykłymi talentami. Jill potrafi bowiem czytać w myślach, Olivia przywoływać podmuch wiatru, a Marcus wyczarować ogień z powietrza. Steamowa witryna gry ulokowana została pod tym adresem.
Premiera Murder Is Game Over: Deal Killer

6 lutego zadebiutowała pixel artowa przygodówka Murder Is Game Over: Deal Killer (PC) od niezależnego HitherYon Games. To trzecia gra z serii o śledztwach prowadzonych przez detektywa Guya i jego psa Cleo. Tym razem ów duet zmierzy się z zagadką morderstwa w scenerii włoskich Alp. Ofiarą jest wpływowy dyrektor firmy wydającej gry video, który zaprosił naszych detektywów do odizolowanego domku na prywatne przyjęcie w ramach uczczenia ważnej transakcji korporacyjnej. Próbując znaleźć winnego, bohaterowie muszą nie tylko sprawdzić tropy związane z najbliższym otoczeniem nieboszczyka, lecz także z upiorną postacią, wywodzącą z miejscowej legendy. Gra do nabycia chociażby na Steamie.
CLeM już na pecetach i Switchu

CLeM to narracyjna gra logiczno-przygodowa, której producentem jest Mango Protocol, a wydawcą Iceberg Interactive. Podczas rozgrywki wcielimy się w szmacianego ludzika, eksplorując pozornie opuszczony dom, stawiając czoła zróżnicowanym łamigłówkom i odkrywając historię opartą na wątkach alchemicznych oraz takich motywach jak duma, manipulacja, przebaczenie czy odkupienie. Co ciekawe, można tu też, według oficjalnych informacji,  tworzyć magiczne zabawki, które okażą się przydatne – przykładowo – w dotarciu do niedostępnych miejsc. Za swego rodzaju przewodnictwo posłuży nam zaś pewien tajemniczy głos i równie enigmatyczny notatnik pełen zapisków oraz rysunków. Tytuł ten ukazał się 6 lutego w wersjach dedykowanych komputerom PC, a także konsolom Nintendo Switch. Zainteresowani „blaszakową” edycją sprawią ją sobie m.in. poprzez Steama.11 komentarzy:

 1. Moim typem jest ostatnia Julito, pozdrowienia, ale każda w sumie warta uwagi :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda też jest w innym stylu, choć wszystkie reprezentują przygodówkową familię. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Murder Is Game Over: Deal Killer mnie zainteresowało. Włoskie Alpy, domek, legenda... Brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie też chyba najbardziej ta ostatnia propozycja zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zatem CLeM zdobywa drugi punkt poparcia wśród komentujących :)

   Usuń
 4. Twilight Oracle ma fajną grafikę

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie te gry na swój sposób są fajne. Jak dla mnie to najbardziej ta druga. Ogólnie grafika wymiata.

  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli drugi punkt dla Twilight Oracle, więc mamy remis z CLeM. :)

   Usuń
 6. Ostatnia pozycja może byc ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.