piątek, 2 lutego 2024

Clash II – lutowe wyjście z fazy wczesnego dostępu

 


Turowa strategia Clash II, która zadebiutowała pierwotnie na komputerach PC w ramach usługi Steam Early Access, zakończy niebawem swój pobyt w strefie rozwojowej. Twórcy tego projektu – rzeszowskie Prime Bit Games SA – zapowiedzieli bowiem premierę pełnej wersji gry na 15 lutego bieżącego roku.


Akcja Clash II rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części, serwując odbiorcom wyprawę do ponurego i rządzonego przez pradawną magię świata. W takich oto mrocznych realiach przybiera na sile rywalizacja pomiędzy Czystowiercami a Starowiercami, przy czym szala przewagi zaczyna akurat przechylać się na korzyść tych pierwszych, będących zresztą najeźdźcami z zewnątrz. Zadanie wpłynięcia na ostateczny wynik owego konfliktu spadnie zaś na nas – graczy. Co istotne, sami wybierzemy, po której stronie staniemy, prowadząc popieraną grupę do zwycięstwa.Tutejsza kampania fabularna wiąże się zarazem z odkrywaniem kart historii starożytnej krainy Karkhan i zgłębianiem trawiących ją napięć. Podczas strategicznej rozgrywki będziemy mieli okazję zgarnąć potężne artefakty i inne skarby, na straży których zazwyczaj będąc stać fantastyczne stworzenia. Walki, w których nasza drużyna zmierzy się z armiami przeciwników oraz różnymi stworami, toczone są natomiast w systemie turowym. Warto jednocześnie nadmienić, że zaimplementowano możliwość symultanicznego ruchu naszych wojsk. Ponadto, do naszej dyspozycji zostanie oddany zamek, gdzie – przykładowo – wzniesiemy budynki zezwalające na ściąganie silnych jednostek, opracujemy nowe technologie, a także odblokujemy specjalne zdolności bitewne bohaterów.


Steamowa karta produktu znajduje się pod tym adresem. Przypominam, że obecnie gra figuruje tam jeszcze jako wczesnodostępowa pozycja, lecz opuszczenie Steam Early Access na rzecz pełnoprawnej premiery nastąpi już wkrótce, bo 15 lutego 2024 r. Zwiastun promujący grę do obejrzenia poniżej.


4 komentarze:

 1. I w tę bym chętnie zagrał, pozdrawiam Julito .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie tak samo ciągnie do tej gry, również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. To wygląda nawet ciekawie <3 Kurcze aż bym sobie w coś pograła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to trzeba będzie w coś zagrać, i to w najbliższej przyszłości :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.