niedziela, 18 lutego 2024

Marcowy debiut Quilts and Cats of Calico

 


Polskie studio Monster Couch z siedzibą w Poznaniu ogłosiło datę premiery gry Quilts and Cats of Calico, będącej cyfrową wersją znanej planszówki Calico. Jak ostatnio ujawniono, zabawa, która polega na wyszywaniu kołderek w towarzystwie kotów, trafi na komputery już w pierwszych dniach przyszłego miesiąca, bo 5 marca. Tytuł ten będzie można nabyć za pośrednictwem platformy Steam.


O Quilts and Cats of Calico pisałam niegdyś na moim blogu, lecz przypomnę, że za przygotowanie tego projektu odpowiada ekipa posiadająca pewne doświadczenie w przenoszeniu tzw. gier „bez prądu” na wirtualne ekrany. To właśnie Monster Couch zawdzięczamy wprowadzenie na komputery i konsole popularnej planszówki Wingspan (Na skrzydłach), co przyniosło rodzimemu zespołowi deweloperskiemu dużo wyrazów uznania.Wracając do elektronicznego wcielenia Calico, będziemy tu mieć do czynienia z logiczno-planszową propozycją, która zostanie utrzymana w przytulnym klimacie i przydzieli graczom zadanie wyszywania kołder z kawałków tkanin o rozmaitych wzorach oraz kolorach. Efekty takowej pracy przyciągną zaś uwagę przeuroczych kotów o określonych wymaganiach w kwestii wzorów tworzonej przez nas pościeli.


Kręcące się w pobliżu mruczki będą przy tym istotami pełnymi życia, co przejawi się poprzez różne aktywności wąsatych stworzeń. Przykładowo – czasami zajmą się zwykłą obserwacją, a kiedy indziej pójdą spać lub wręcz odwrotnie, gdyż zaczną brykać po robionej akurat kołderce. Jednocześnie zaimplementowana zostanie możliwość reakcji ze strony gracza, któremu będzie wolno głaskać grzeczne kotki, a szczególnie psotne okazy odganiać.Osoby, które miały styczność z pierwowzorem szykowanego na marzec Quilts and Cats of Calico, odnajdą tutaj zarówno znane im mechaniki, jak też zmodyfikowane i zupełnie nowe elementy rozgrywki. Do zabawy będzie można z kolei przystąpić w formie solowych sesji lub w trybie multiplayer, pozwalającym również na międzyplatformowe szycie dla maksymalnie czterech uczestników.


Ponadto na graczy czekać ma fabularna kampania, zrodzona z inspiracji filmami animowanymi od japońskiego studia Ghibli. Akcja tej historii zostanie osadzona w mieście czcicieli mruczków, a gracz wcieli się w osobę zawodowo szyjącą kołdry. Niemniej scenariusz obejmuje nie tylko doskonalenie swojego fachu, lecz także niesienie pomocy innym postaciom i próby pokrzyżowania czyichś megalomańskich planów.Więcej informacji można przeczytać na steamowej karcie gry, gdzie Quilts and Cats of Calico będzie sprzedawane od 5 marca w wersji dedykowanej komputerom PC i Mac. Poniżej podrzucam natomiast uroczy zwiastun, który zapowiada zbliżającą się wielkimi krokami premierę tej niewątpliwie obiecującej produkcji.4 komentarze:

 1. Świetnie się prezentuje, pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

   Usuń
 2. W tą grę z przyjemnością zagrałabym z moją córą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się, bo gra zapowiada się bardzo obiecująco. :) /crouschynca

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.