wtorek, 20 lutego 2024

Pool Party na komputerach i konsolach wiosną 2024

 


Na tegoroczną wiosnę zapowiedziana została premiera gry imprezowej Pool Party, która umożliwi odbiorcom zabawę zarówno w trybie solowym, jak i w lokalnym multiplayerze do 4 osób. Produkcja ta trafi na komputery PC, a także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.


Pool Party, za którego opracowanie odpowiada studio Lakeview Games, a za wydanie firma Mindscape Games, zabierze nas do tytułowego ośrodka wypoczynkowego, gdzie spędzimy czas jak najbardziej aktywnie. Przyjmując postać pociesznej i zwinnej kuli bilardowej, weźmiemy tutaj udział w szeregu zmagań sportowych, bazujących głównie na wykorzystaniu fizyki. Nasze wirtualne alter ego będzie można z kolei spersonalizować poprzez wybór koloru oraz aparycji.Według oficjalnych informacji, to taki typ gry, w przypadku której opanowanie podstawowych zasad przyjdzie nam z łatwością, lecz osiągnięcie mistrzowskiej wprawy wymagać ma już znacznie większego wysiłku. Co istotne, możemy spodziewać się zróżnicowanych wariantów rozgrywki. Jednym z nich będzie Bożek, który polega na pogoni za posążkiem pewnego bóstwa. I choć figurka ta stanowi klucz do zgarniania punktów, jej złapanie blokuje zarazem możliwość toczenia się, co oczywiście nie ujdzie uwadze dysponujących pełnią ruchów oponentów. Inny tryb to Przeklęty, w którym obarczony klątwą zawodnik stara się zetknąć z konkurentami, by przekazać swój kłopotliwy dar. Oprócz tego, przewidziano jeszcze takie rozgrywki jak sumo, tenis, bilard czy piłka nożna.To zresztą nie koniec szykowanych przez dewelopera atrakcji. Obiecano też bowiem tzw. Tryb Dostępny-dla-wszystkich, w którym droga do zwycięstwa wiedzie poprzez kierowanie przeciwników do łuz, aby zostać ostatnim zawodnikiem na arenie. Turniej zaoferuje natomiast możliwość udziału w zawodach uwzględniających reguły z każdego z dostępnych trybów i dających szansę na zdobycie tytułu mistrza Pool Party.


Jak takie zmagania wypadną w praktyce? Przekonamy się wiosną 2024 r., wraz z komputerowym i konsolowych debiutem produkcji. Większość zapowiedzianych edycji posiada już stosowne karty w sklepach, gdzie gra będzie sprzedawana drogą dystrybucji cyfrowej. Mowa o Steamie (PC), PS Store (PlayStation), a także o Nintendo eShop (Switch).8 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.