sobota, 24 lutego 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #379

Magiczne łamigłówki, skąpane w ciemności miasteczko, artyzm rodem z surrealistycznego malarstwa i wewnętrzne wyciszenie dzięki rozwożeniu poczty. O tym mowa w niniejszym przeglądzie wieści o grach przygodowych.


Nowe DLC do gry Escape Simulator

Gra logiczno-przygodowa Escape Simulator (Windows, Mac OS, Linux) z 2021 r. zdążyła doczekać się w ubiegłym roku dwóch odpłatnych DLC – Steampunk i Wild West. 22 lutego bieżącego roku wypuszczono zaś kolejny tego typu dodatek, który, po steampunkowych i westernowych realiach, proponuje dla odmiany główkowanie w iście magicznych klimacie. Escape Simulator: Magic DLC, bo tak brzmi pełna nazwa nowej zawartości, zabiera graczy do czarodziejskiego sklepiku, sali pełnej zegarów, szklarni z przydatnymi do robienia eliksirów roślinami i grzybami oraz starożytnych wież pokazujących przyszłość. Co istotne, twórcy z chorwackiego Pine Studio ponownie oferują możliwość zabawy zarówno w trybie solowym, jak też w sieciowej kooperacji. Steamowa karta Magic DLC, które do działania wymaga oczywiście „podstawki”, mieści się pod tym adresem.
Recolit już w sprzedaży

Światło dzienne ujrzała w ostatnim czasie pixel artowa gra logiczno-przygodowa Recolit, trafiając na komputery PC. Projekt ten stanowi owoc producencko-wydawniczej współpracy pomiędzy Image Labo, Marudice i yokaze, a pod kątem atmosfery zanosi się na taki kawałek kodu, który można określić jako uroczy, lecz jednocześnie enigmatyczny. Oto bowiem wskakujemy w skafander kosmonauty, którego statek kosmiczny ulega rozbiciu. Tym właśnie sposobem protagonista dostaje się do pewnego osobliwego miasteczka. I choć owa mieścina sprawia na pozór zwyczajne wrażenie, to lokalna społeczność nie zwraca – o dziwo – uwagi na fakt, że trwa tam wieczna noc. Przemierzając okolicę, bohaterowi przyjdzie wyświadczyć różnym osobom drobne przysługi, acz wykonywanie takich zadań pozwoli mu zrozumieć, co naprawdę liczy się w życiu. Grę zakupimy np. za pośrednictwem Steama.
Please, Touch The Artwork 2 za darmo na komputerach i mobilkach

Użytkownicy komputerów PC i Mac, a także sprzętu mobilnego z systemami Android oraz iOS, mogą nieodpłatnie grać w artystyczne Please, Touch The Artwork 2. Tytuł ten jest relaksującą, ręcznie malowaną i surrealistyczną przygodą z tzw. ukrytymi obiektami. W trakcie niedługiej rozgrywki przydzielona nam zostaje rola szkieletowego malarza, który szuka drogi do domu, błąkając się po dziwacznych światach, jakie istnieją wewnątrz uszkodzonych obrazów. Podczas tej wędrówki nieborak zajmie się równocześnie niesieniem pomocy napotkanym postaciom i naprawą poszczególnych płócien. Dodam, że grę przygotowano na bazie malarskich prac belgijskiego artysty Jamesa Ensora, żyjącego w latach 1860-1949. Komputerowa edycja do pobrania m.in. na Steamie.
Switchowy debiut Lake

Niezależna gra przygodowa Lake, która ukazała się pierwotnie w 2021 r. na Xboksach i pecetach, a w 2022 r. na konsolach PlayStation, poszerzyła w lutym swój zasięg o Nintendo Switch. Ta wzbogacona o pierwiastki symulacji produkcja kładzie nacisk na aspekty narracyjne oraz podejmowanie decyzji, przenosząc odbiorców do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jako czterdziestoparoletnia Meredith Weiss, dajemy sobie spokój z programistyczną karierą i wielkomiejskim zgiełkiem, by na dwa tygodnie zaszyć się w malowniczym Providence Oaks, ulokowanym na terenie amerykańskiego stanu Oregon. Jednakże kobieta nie zamierza leniuchować, bo postanawia zastąpić swojego ojca na stanowisku lokalnego listonosza. Switchowe wydanie można zakupić w sklepie Nintendo.10 komentarzy:

 1. Ta ostatnia gra szczególnie mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim typem tym razem ostatnia, pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 3. Escape Simulator: Magic DLC mnie zainteresowało. U Ciebie zawsze jest tyle oryginalnych propozycji. Jesteś stale na bieżąco. Wow! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy tytuł ma coś w sobie, jednak najbardziej zaciekawiło mnie Please, Touch The Artwork

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też muszę w to kiedyś zagrać. Ciekawa jestem, czy specyfika tej produkcji mnie kupi czy jednak odrzuci. :)

   Usuń
 5. Ta pierwsza gra skradła moje serce. Przepiękna 😍😍😍

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.