czwartek, 15 lutego 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #378

Człowiek w masce kontra nierówność społeczna, niesamowite sekrety wiktoriańskiej kostnicy, szalona podróż w czasie i śledztwo w pociągu. Taka jest właśnie tematyka niniejszego przeglądu wieści ze świata gier przygodowych. Nie przedłużając, zapraszam do lektury.


The Adventures of The Black Hawk już na PC

Tegoroczny luty zaprocentował pecetowym debiutem gry The Adventures of The Black Hawk, za opracowanie której odpowiada hiszpańskie Croqueta Asesina Studios. To pixel artowy point and click z akcją osadzoną na terenie Francji roku 1789, tuż przed wybuchem rewolucji. Pierwsze skrzypce w przedstawionej historii gra arystokrata Jean Pierre de Saint-Cove – człowiek nie tylko o szlachetnym sercu, lecz również o podwójnej tożsamości. Otóż mężczyzna ten zakłada maskę, by jako tytułowy Black Hawk walczyć o sprawiedliwość i równość dla ludu. W realizacji owej misji wspierają go zaś wierny przyjaciel Mathieu oraz nadobna Violette, podczas gdy największym wrogiem protagonisty jest zastępca szefa policji – baron LeComeau. Steamowa witryna tej przygodówki mieści się pod owym adresem.
Demo Rose Cottage

Klasyczna przygodówka Rose Cottage (PC), która dopiero czeka na swoją premierę, otrzymała ostatnio darmową wersję demonstracyjną. Choć więc nie wiadomo, kiedy światło dzienne ujrzy cała gra, już teraz można za to poznać przedsmak tej klimatycznie zapowiadającej się produkcji. Jak swego czasu pisałam na moim blogu, stojące na owym projektem Hollow Lane Games zamierza zaserwować odbiorcom opowieść o duchach ze śledczymi pierwiastkami, a głównym miejscem akcji uczyniono wiktoriańską kostnicę. W trakcie rozgrywki przejmiemy tu natomiast stery nad detektywem Edwardem Barringtonem, którego teść prosi o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie tajemniczego zniknięcia personelu tegoż zakładu. Bezpłatna próbka do pobrania za pośrednictwem platformy Steam.
Twórcy Willy’ego Morgana szykują nową przygodówkę

Włoski zespół deweloperski imaginarylab, który posiada w portfolio przygodówkę Willy Morgan and the Curse of Bone Town z 2020 r., ogłosił, że przygotowuje nowego point and clicka. Mowa o Whirlight - No Time To Trip, mającym łączyć nowoczesne podejście do gatunku z hołdem dla klasyków pokroju Day of the Tentacle czy Sam & Max Hit the Road. Komediowo-fantastyczna fabuła tejże gry kręci się wokół motywu czasoprzestrzennych wojaży, w których wezmą udział główni bohaterowie, a mianowicie  ekscentryczny naukowiec Hector i pełna determinacji artystka o imieniu Margaret. Duet ten napotka na swojej drodze szereg barwnych indywiduów, a także znajdzie się ponoć w różnych zakręconych sytuacjach, lecz wszystko po to, by zażegnać jednocześnie niebezpieczeństwo przez duże N. Gra ma ukazać się w 2025 r. na komputerach PC, a zainteresowani takową edycją mogą ją już dodawać do listy życzeń na Steamie. Jednakże później dojdą jeszcze wersje konsolowe (Switch, PlayStation, Xbox).
Detective Ridelle w sprzedaży

Na pierwszą połowę lutego przypadło rynkowe entrée Detective Ridelle (PC) od niezależnego studia PuzzLab z Australii. Według oficjalnych informacji, mamy tutaj do czynienia mieszanką pierwszoosobowej gry logicznej à la escape room i narracji rodem z visual novel. Fabularna warstwa tej produkcji stawia na konwencję tzw. kocykowego kryminału (cosy crime), który – za sprawą generalnie lekkiej atmosfery – stanowi swoistą opozycję dla szczególnie drastycznych historii o zbrodniach.


Tytułowa Ridelle otrzymuje pewnego dnia anonimowe zaproszenie na pokład luksusowego pociągu i decyduje się skorzystać z owej propozycji. Niemniej podczas podróży nie opuszczają ją złe przeczucia, które wkrótce znajdują swoje przykre potwierdzenie w rzeczywistości. A to dlatego, że w pociągu dochodzi do morderstwa. Protagonistka przystąpi zatem do szukania sprawcy, co odbędzie się poprzez odkrywanie wskazówek, przesłuchiwanie podejrzanych i rozwiązywanie łamigłówek. Steamową kartę produktu ulokowano pod tym odnośnikiem.6 komentarzy:

 1. Moim typem jest tym razem druga, pozdrowienia .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam /crouschynca

   Usuń
 2. Ile ciekawych propozycji! 1 i 2 szczególnie mnie zaciekawiły. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo a mnie bardzo zaciekawiła ta trzecia - wybacz ale nie ma szans bym bez błędu napisała tytuł 😅 w każdym razie i grafika i sama zapowiedź fabuły wydaje się być super!

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.