czwartek, 6 kwietnia 2017

Fat Dog Games - nowy zawodnik w segmencie wydawniczym!


Polska firma Fat Dog Games, która zajmowała się dotąd produkcją gier oraz innych aplikacji sieciowych i mobilnych, zmienia działalność, by ze wsparciem funduszu Erne Ventures wkroczyć na rynek wydawniczy.

Co istotne, funkcja wydawcy pozwoli Fat Dog Games pomóc utalentowanym deweloperom w tworzeniu oraz finansowaniu projektów. Dlatego rodzima firma zamierza podjąć się m.in. szkolenia osób robiących gry, aby potem wydawać opracowane przez tych twórców produkcje w różnych krajach, wprowadzając je na Steama, rynek mobilny, sprzęt VR i nie tylko. W ramach powziętych założeń na współpracę mogą liczyć niewielkie organizacje, a nawet amatorskie zespoły. Warto przy tym podkreślić, iż ekipa z Fat Dog Games oferuje wieloletnie doświadczenie w wirtualnej branży. Ponadto, dzięki kapitałowi z funduszu Erne Ventures firma posiada szeroki wachlarz możliwości, które dają szansę na wywarcie korzystnego wpływu na krajowy rynek gier.

Skoro napomknęłam przed chwilą o wartościowym portfolio założycieli Fat Dog Games, wypadałoby dorzucić kilka słów na ich temat. Funkcję dyrektora generalnego (CEO) i partnera pełni tu Dariusz Skrzypkowski, który swego czasu stworzył serwis PokazIm.pl, a także przyłożył rękę do powstania marki EduFun, zgodnie ze swoją nazwą skupionej na projektach edukacyjnych. Kolejny członek zespołu to Aleksander Sierżęga (koordynator projektów i partner). W swoim CV może pochwalić się tym, że piastuje stanowiska prodziekana Wydziału Inżynierskiego Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz kierownika specjalizacji „Projektowania gier komputerowych”. W skład Fat Dog Games wchodzą też m.in. tacy specjaliści ds. sprzedaży oraz produkcji gier jak Radosław Bazak czy Rafał Korytkowski, który pracował wcześniej w firmach IQ Publishing i Cenega.

Dla mnie, jako graczki, szczególnie ważną rzeczą jest katalog Fat Dog Games. Ten na szczęście zapowiada się bogato, bo na przestrzeni 5 najbliższych lat spółka chciałaby wydać minimum 90 gier. Pierwsze sygnowane przez firmę tytuły to Nonogram Prophecy oraz Inner Voices, które początkowo zapowiadane było pod nazwą Purgatory. Jeśli chodzi o Inner Voices, mamy tutaj do czynienia z mrocznym połączeniem gry przygodowo-logicznej i psychologicznego horroru, gdzie obserwacja świata przedstawionego odbędzie się z perspektywy pierwszoosobowej. Odbiorcy dostaną w tej produkcji okazję do przywdziania szat niejakiego Johna Blake’a, który po pobudce w dziwnym i nieprzyjaznym miejscu rozpocznie drogę ku odzyskaniu utraconych wspomnień. Twórcy wymyślili na potrzeby projektu oryginalne uniwersum, lecz jednocześnie powołują się na inspirację H. P. Lovecraftem, E. A. Poe oraz S. Kingiem. Druga z wymienionych wyżej pozycji, czyli Nonogram Prophecy, zaproponuje zaś graczom zbiór łamigłówek, znanych jako tzw. malowanie liczbami. O co w tym chodzi? Ano trzeba będzie odkryć położenie wypełnionych pól na siatkach, a wszystko po to, by ukończyć obrazki, wraz z ich animowanymi wersjami. Charakterystyczną cechą tytułu jest wizualna stylizacja rodem z antycznych malowideł.

Jeżeli chcielibyście poczytać więcej informacji o planach wydawniczych Fat Dog Games i zasadach współpracy z deweloperami, zachęcam do odwiedzenia oficjalnej witryny firmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz