poniedziałek, 17 października 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #25


Weekend za nami, a poniedziałek prawie na finiszu, bo, podczas przygotowywania tego tekstu, zdążyło się zrobić ciemno za oknem. Jako że „ulubiony” dzień tygodnia ma się ku końcowi, można zatem odetchnąć z ulgą (przynajmniej do następnego poranka). Jeśli chodzi o moje plany, postanowiłam spędzić wieczór wygodnie przed telewizorem, lecz wpierw przypomniałam sobie o tym, co w przygodówkowej branży piszczy.


Mystopodobne The Search pragnie „zielonego światła”
The Search to projekt jednego człowieka – Jasona Godbeya, który przy pracach nad grą inspirował się przygodówkami w stylu słynnej serii Myst. Tytuł ten przeniesie nas do enigmatycznego uniwersum, a początkowo nie będzie wiadomo, gdzie wylądowaliśmy ani dlaczego tam trafiliśmy. Odpowiedzi na tego rodzaju pytania udzielą dopiero listy i notatki od tajemniczego przewodnika, stopniowo odkrywając przed graczem wszystkie sekrety. W trakcie rozgrywki trzeba będzie również szukać wskazówek, które ułatwią nam podróż po wirtualnym środowisku, obejmującym w sumie cztery światy.

Na oprawę wizualną złożą się prerenderowane grafiki, zaś akcję, jak przystało na mystopodobną przygodówkę, będziemy obserwować z perspektywy pierwszoosobowej. Jason Godbey tworzy The Search od połowy 2015 roku, czym zajmuje się w przerwach od obowiązków zawodowych. Premiera niezależnej produkcji została wstępnie zaplanowana na pierwszy kwartał 2017 roku. Według informacji na stronie oficjalnej, autor wyda wpierw grę na komputerach PC, ale póki co nie podaje innych platform, jakie ewentualnie bierze pod uwagę. A kto chciałby pomóc The Search pozytywnie przejść przez Steam Greenlight, zapraszam do zajrzenia pod ten adres i oddania pozytywnego głosu.


it’s always monday na Steam Greenlight
Gdy zobaczyłam tytuł tej produkcji (w polskim tłumaczeniu: „jest zawsze poniedziałek”), od razu zarezerwowałam dla niej miejsce w najnowszym wpisie, zwłaszcza że kolejny odcinek przeglądu publikuję w pierwszym dniu tygodnia. Gra stara się obecnie o przychylne głosy w programie Greenlight na Steamie, a premiera powinna nastąpić jeszcze w czwartym kwartale bieżącego roku. Mechanika tej pierwszoosobowej pozycji bazować ma na eksploracji, podczas której prześledzimy historię, opowiedzianą poprzez operowanie nastrojem oraz wizualną narrację.

Co ciekawe, obecność poniedziałku w nazwie zdaje się symbolizować negatywne skutki zawodowej rutyny. Takie skojarzenia potęguje ponadto pisownia tytułu z wykorzystaniem wyłącznie małych liter – wszak sfrustrowany i zmęczony życiem człowiek raczej nie grzeszy nadmiarem sił ani przesadną satysfakcją czy pewnością siebie. Jak zresztą twierdzi deweloper, gra bierze na tapetę tematykę współczesnego egzystencjalizmu. Wcielimy się w mężczyznę o imieniu Bob, który dochodzi do wniosku, że tkwił pogrążony w kłamstwie bądź niezbyt przyjemnym śnie. Dlatego też zacznie szukać sensu życia oraz potencjalnej drogi ucieczki od impasu, jaki zgotowała mu nudna praca biurowa. Niezależny projekt powstaje z myślą o komputerach PC, a głosowanie w ramach „zielonego światła” odbywa się pod tym linkiem.


Silence – w pudełku i z polskimi głosami!
Silence, czyli kontynuacja magicznego The Whispered World, nie tylko będzie mieć światową premierę 15 listopada tego roku, ale i trafi wtedy do naszego kraju w wydaniu pudełkowym. Co więcej, produkcja autorstwa Daedalic Entertainment otrzyma polski dubbing, lecz dobre wieści bynajmniej nie kończą się na pełnej lokalizacji. Prócz samej gry oraz instrukcji, w pudełku znajdziemy bowiem liczący 84 strony artbook, a także kod do pobrania The Whispered World. By dodatkowo podgrzać atmosferę, rodzimy wydawca – cdp.pl udostępnił w sieci polskojęzyczne intro z tejże przygodówki. Jeżeli chcecie już teraz złożyć zamówienie, nie ma problemu – wystarczy odwiedzić sklep dystrybutora.


Through the Woods – ujawniono dokładną datę premiery
O tym, że Through the Woods możemy spodziewać się w październiku, ptaszęta ćwierkały już wcześniej. W ostatnim czasie doprecyzowano z kolei termin debiutu gry, dzięki czemu można odhaczyć sobie konkretny dzień w kalendarzu. A skoro mamy do czynienia z reprezentacją gatunku grozy, nic dziwnego, że premiera nastąpi tuż przed Halloween, bo 27 października bieżącego roku. Co prawda o produkcji, za którą odpowiada niezależne studio Antagonist, wspominałam kiedyś na łamach bloga, ale przypomnę, iż tytuł ten odznacza się pomysłową narracją w postaci zeznań pewnej kobiety. Główna bohaterka opowiada o poszukiwaniach zaginionego syna, a gameplay poniekąd polegać będzie na odtwarzaniu owej historii. O wrażenia rodem z horroru zadbają natomiast takie czynniki jak fakt samotnej wędrówki pośród leśnych ostępów czy elementy zaczerpnięte z norweskiego folkloru. Steamowa karta produktu mieści się pod tym adresem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.