poniedziałek, 31 października 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #26


Halloween to wyśmienita pora na wszelkiej maści horrory, nie wspominając o charakterystycznych dla tego zwyczaju przebrań czy ozdób. W związku z powyższym dzisiejsze wydanie przeglądu obiera sobie za motyw przewodni grozę, wespół z dniem 31 października. A co takiego zainteresowało mnie tym razem, kwalifikując się równocześnie do przyjętego kryterium wyboru wieści? Po odpowiedzi zapraszam do lektury.


The Conjuring House – zwiastun i udział w programie Greenlight
Niezależne marokańskie studio RYM Games, w skład którego wchodzą dawni pracownicy Ubisoftu, skupia się na pracy przy survival horrorze The Conjuring House. Prym wiodą tutaj wątki paranormalne, na czele z duchami. Akcja tejże pozycji zostanie osadzona na początku XX wieku i przeniesie odbiorców do opuszczonej wiktoriańskiej posiadłości, która, jak na opowieść grozy przystało, skrywa różne mroczne sekrety. Tam bowiem udaje się zespół ekspertów od zjawisk nadprzyrodzonych, zabierając też ze sobą dziennikarza, by asystował przy badaniu zakamarków domostwa, no i aby przygotował rzetelny reportaż.


Niestety, grupowa wycieczka szybko przeistacza się w samotną eksplorację, gdyż znikają niemalże wszyscy z wyjątkiem przedstawiciela prasy. Nietrudno więc domyślić się, iż to właśnie w jego skórę wskoczy gracz. A lekko na pewno mu nie będzie, jako że twórcy stawiają sobie za cel wysoki poziom immersji oraz nieustanne uczucie strachu i zagrożenia. Więcej informacji na temat projektu przeczytacie choćby na Steam Greenlight, gdzie deweloperzy ubiegają się obecnie o przychylne głosy. Poniżej zaś można obejrzeć najświeższy zwiastun, który promuje The Conjuring House.


Layers of Fear: Masterpiece Edition – pudełkowe wydanie w drodze
Wprawdzie pudełkowe Layers of Fear można od dłuższego czasu nabyć w polskich sklepach, lecz produkcja od rodzimego studia Blooper Team doczeka się wkrótce fizycznego wydania Masterpiece Edition. Co wyróżnia wznowienie na tle wersji premierowej? Przede wszystkim obecność fabularnego dodatku o nazwie Inheritance, gdzie wcielamy się w córkę głównego i zarazem grywalnego bohatera „podstawki”. Prócz DLC, w zestawie znajdziemy cyfrowy fankit wraz z soundtrackiem, a także drukowany plakat oraz artbook. Layers of Fear: Masterpiece Edition (PC) zawita na sklepowe półki 18 listopada bieżącego roku, a dystrybucją, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania, zajmuje się firma Techland.Amnesia: Collection na PS4
Pierwsza część Amnesii autorstwa Frictional Games bez wątpienia zasługuje na miano klasyki grozy w świecie wirtualnej rozrywki. Dlatego zrozumiałym posunięciem wydaje się wypuszczenie zbiorczego wydania całej serii, w wersji na konsolę Playstation 4. Pakiet zawierać zatem będzie debiutancką odsłonę cyklu (2010 r.), dodatek do „jedynki” – Justine (2011) oraz kontynuację pt. Amnesia: A Machine for Pigs (2013), którą opracowało z kolei studio The Chinese Room, mające w swoim portfolio Dear Esther (2012) i Everybody’s Gone to the Rapture (2015). Datę premiery ustalono na 22 listopada tego roku, ale już teraz można składać zamówienia w sklepie PlayStation Store.The Eyes of Ara w barwach Halloween
Halloweenowe eventy to często spotykane zjawisko w tytułach, skoncentrowanych na rozgrywkach sieciowych. Jak natomiast przedstawia się sprawa singlowych produkcji, a na dodatek takich, które reprezentują gatunek przygodówek? Tu już nie mamy do czynienia z tak popularną tendencją. Niemniej z szeregu postanowiła  ostatnio wyłamać się m.in. ekipa z australijskiego 100 Stones Interactive, celebrując dzień 31 października za pośrednictwem swojego mystopodobnego projektu The Eyes of Ara. Mianowicie do 2 października potrwa wydarzenie Haunted Halloween, które posiadacze gry na Steamie uruchomią po pobraniu stosownej aktualizacji. Z tej okazji zwiedzany w trakcie zabawy zamek przystrojony został szkieletami, pająkami oraz dyniami. Ponadto doszło coś w kwestii zagadek oraz dwa nowe osiągnięcia do zdobycia.


The Uncertain też świętuje
Swój udział w obchodach Halloween odnotowuje również rosyjskie studio ComonGames, które odpowiada za epizodyczną przygodówkę o robotach – The Uncertain. Stąd środowisko tej postapokaliptycznej produkcji wzbogaciło się o garść tematycznych obiektów, prawdopodobnie dyskretnie rozmieszczonych, skoro twórcy zachęcają do zabawy w szukanie owych rekwizytów. Kolejnym okolicznościowym bonusem jest ukryty achievement, rzecz jasna związany z ostatnim dniem października. Warto jednocześnie nadmienić, że deweloperzy wypuścili nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki. Steamowa karta pierwszego epizodu (The Last Quiet Day), który trafił do sprzedaży 22 września 2016 roku, mieści się pod tym adresem.
--------------------------------------
Źródło ilustracji na początku wpisu: Pixabay

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.