środa, 15 sierpnia 2018

Ancestors Legacy – bohaterowie w trybie multiAncestors Legacy, średniowieczny RTS, którego producentem jest studio Destructive Creations, a wydawcą firma 1C, otrzymał 14 sierpnia nową aktualizację. Główną atrakcją najświeższego update’u jest natomiast wzbogacenie trybu sieciowego o jednostki bohaterów, obecne wcześniej wyłącznie w misjach dla pojedynczego gracza.

Na czym polega wkład tychże bohaterów do multiplayerowych potyczek? To postacie odporne na spadek morale, które równocześnie potrafią ochronić pozostałe oddziały przed podobnymi ubytkami. Aura, jaka otacza takich herosów, zniweluje bowiem negatywne skutki głodu w sytuacji, gdyby doszło do wyczerpania zapasów żywności gracza. Jeżeli nasz bohater zginie, trzeba zaś liczyć się z faktem, że tego typu jednostek nie będzie można w trakcie zabawy uzupełniać ani ponownie rekrutować.


W grze znajdziemy czterech zróżnicowanych herosów, po jednym na każdą z dostępnych nacji, czyli Wikingów, Germanów, Anglosasów oraz Słowian. Vidar, który należy do frakcji skandynawskiej i czuje się poniekąd niczym namiestnik samego Odyna, umie usunąć wszelkie debuffy, zwiększyć pewne współczynniki, a wrogiemu celowi obniżyć na jakiś czas poziom obrony. Reprezentujący Słowian Mieszko sprawi dla przykładu, iż nasz oddział podniesie swoje osłony, chroniąc się w ten sposób przed strzałami oponentów. Anglosaski Dunstan to obdarzony ogromnym hartem ducha łucznik, który dysponuje chociażby specjalnym trybem strzelania. A co do germańskiego króla Rudolfa I, ten zadba między innymi o to, by pobliscy towarzysze broni mieli wyższe morale.


Jeśli chodzi o całokształt rozgrywki, Ancestors Legacy jest – jak już zasygnalizowałam na wstępie – strategią czasu rzeczywistego, której akcję osadzono w średniowiecznej scenerii. Co ważne, zajmiemy się tu nie tylko toczeniem bitew, wymagających taktycznego kierowania armią. Oprócz tego, przyjdzie nam zarządzać różnymi zasobami, a także rozbudowywać bazy czy osady. Od strony grafiki, którą to napędza silnik Unreal Engine 4, produkcja oferuje szczegółowo odwzorowane środowisko. Dodatkowy atutem warstwy wizualnej jest filmowa kamera bitewna, zezwalająca na widowiskowy wgląd do najgorętszych stref walki. Tytuł autorstwa Destructive Creations można zakupić za pośrednictwem platformy Steam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.