poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Ultimate Fishing Simulator – ryby wypłyną wkrótce z Early AccessUltimate Fishing Simulator to gra wędkarska, której twórcy pragną zainteresować nie tylko doświadczonych moczykijów, lecz również laików w dziedzinie łowienia ryb. Projekt polskiego studia Bit Golem został wpierw wydany w ramach usługi Steam Early Access, gdzie jego sprzedaż przekroczyła 20 tysięcy kopii. Co szczególnie istotne, deweloperzy wykorzystali ten czas, by przestudiować uwagi graczy, a także nadać swojemu wirtualnemu dziecku bardziej dopieszczone i złożone kształty. Naturalną koleją rzeczy jest więc opuszczenie wczesnego dostępu, do czego dojdzie już 30 sierpnia.

Dość uniwersalny charakter gry, przez który rozumiem chęć dotarcia do szerszego grona odbiorców, nie jest jedynym atutem, o jakim informują producenci, wespół z wydawcą – firmą Ultimate Games S.A. Rodzimy symulator wędkarstwa odznacza się chociażby autorskim systemem odwzorowania wody (Ultimate Water System), zapewniając jej fotorealistyczny wygląd. Tytuł pozwoli też przełączać się na widok z perspektywy przynęty, a do tego uraczy nas dynamicznymi zmianami pogody. Co do samej aury, warunki atmosferyczne bynajmniej nie sprowadzą się do roli kosmetycznego dodatku, bowiem rzutować mają na zachowanie ryb.


Projektując Ultimate Fishing Simulator, zespół deweloperski postanowił zadbać o urodzaj na polu proponowanych atrakcji. Stąd kilkadziesiąt gatunków ryb, co poskutkuje używaniem stosownych typów przynęt. Do dyspozycji dostaniemy ponadto kilka łodzi, w tym dla przykładu motorówki tudzież jachty. Zróżnicowanie nie ominie też inspirowanych autentycznymi miejscami łowisk ani technik łowienia, wśród których znajdziemy m.in. metodę muchową, spinning, wędkarstwo morskie czy podlodowe. Warto przy okazji nadmienić, że nasze rybołówcze talenty rozwijane są dzięki punktom doświadczenia oraz wirtualnej kasie. Jak łatwo zgadnąć, środki te posłużą do zaopatrywania się w lepszy sprzęt i odblokowywania nowych zdolności.


Wędkowanie w ujęciu ekipy z Bit Golem oferuje zarówno zabawę w singlu, jak i rozbudowane tryby multiplayer (np. turnieje czy okolicznościowe wyzwania). Osoby, które lubią dawać upust własnej kreatywności, powinny zaś ucieszyć się na wieść o obecności edytora łowisk. Co więcej, pod koniec tego roku światło dzienne ujrzeć ma DLC, dorzucające do gry kanadyjskie jezioro Moraine. Z kolei rok 2019 przyniesie premierę Ultimate Fishing Simulator na aktualnej generacji konsol.

Chętnych, by zarzucić wędką już teraz bądź w najbliższej przyszłości, zapraszam do odwiedzenia karty produkcji na Steamie. Póki tytuł ten przebywa w strefie Early Access, nabędziemy go za 71,99 zł. Od 30 sierpnia 2018 roku, czyli po zamknięciu fazy rozwojowej, cena owej pozycji wyniesie natomiast około 100 zł.

EDIT z dn. 31.08.2018 r: Po opuszczeniu Early Access, standardowa cena gry pozostała taka sama jak wtedy, kiedy tytuł był dostępny w tejże usłudze (71,99 zł).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.