sobota, 11 sierpnia 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #115


W tym odcinku przygodówkowych wieści królują zdecydowanie paranormalne klimaty, aczkolwiek każda z wyróżnionych dziś gier inaczej spogląda na wątek zjawisk nadprzyrodzonych. Nie przedłużając, szczegóły poniżej.


Nightmares from the Deep 2 na Nintendo Switch
10 sierpnia na konsoli Nintendo Switch zadebiutowało Nightmares from the Deep 2: The Siren’s Call, którego producentem i wydawcą jest katowickie studio Artifex Mundi. W drugiej części tej popularnej serii gier HOPA ponownie przejmiemy kontrolę nad kustoszką Sarą Black. Kobieta pracuje w Karaibskim Muzeum Morskim, przy czym jej kontakt z tematyką marynistyczną wykracza daleko poza tradycyjne doglądanie eksponatów. Tym razem świat żeglarskich legend upomni się o główną bohaterkę za pośrednictwem tajemniczej przesyłki, którą to dostarcza równie enigmatyczny kurier.


Artefakt, jaki ukryto wewnątrz owej paczki, przysparza protagonistce nielichych kłopotów, bowiem na scenę wkraczają wkrótce rybopodobni napastnicy. Koniec końców, Sara ląduje w przeklętym wyspiarskim miasteczku, gdzie rządzi okrutny burmistrz Abraham Murray. Chętni, by towarzyszyć kustoszce na Switchu, mogą zakupić Nightmares from the Deep 2 w sklepie Nintendo. Tytuł jak najbardziej wart poznania, ponieważ sama miałam okazję ograć kiedyś wersję PC i nie żałuję. Fabuła, która wzbudza stylistyczne skojarzenia z letnim kinem rozrywkowym, sprawnie doprawia żeglarskie legendy motywami inspirowanymi prozą H.P. Lovecrafta. Z kolei wciągający gameplay – tradycyjnie dla rodziny HOPA – stawia obok siebie elementy klasycznego point and clicka oraz sekwencje oparte na szukaniu ukrytych obiektów. Całość przyozdobiono atrakcyjną grafiką, która ochoczo sięga po morską i baśniową kolorystykę.


Sir Typhil powróci w Poltergeist Treasure
Tegoroczny październik przyniesie graczom premierę przygodówki Poltergeist Treasure, będącej kontynuacją gry Unicorn Dungeon, wydanej w maju bieżącego roku. Produkcja ta pozwoli prześledzić dalsze losy mężnego rycerza Sir Typhila, który zdecydował się na podróż po magicznej krainie o nazwie Artovya, planując znaleźć jednorożca i sprowadzić go do królewskiego zamku. Dlaczego mężczyźnie tak na tym zależy? Ano facet sam chciałby rozsiąść się na tronie. Dodam, iż perypetie wojaka utrzymane są w konwencji absurdalnej komedii fantasy. Pieczę nad całą serią trzyma natomiast niezależne studio Stand Off Software.


Przed jakim to wyzwaniem stanie Sir Typhil w kolejnym rozdziale swoich zakręconych przygód? Nie zaprzestając starań na rzecz realizacji marzeń o koronie, nasz protagonista trafi do pewnego lasu, po którym błąka się nieprzyjazny duch. Jeśli chodzi o mechanikę gry, twórcy pozostają wierni formule, w ramach której będziemy mieli do czynienia przede wszystkim z point and clickiem, acz zawierającym też co nieco z innych gatunków. Niemniej o ile pierwsza odsłona raczyła nas szczyptą rogalikowego dungeon crawlera, tak Poltergeist Treasure zafunduje wstawkę, kiedy gra przybierze formę skradanki z widokiem z góry. Jeżeli jesteście zainteresowani wizytą w tej nawiedzonej kniei, zapraszam do sprawdzenia witryny tytułu na Steamie i ewentualnego zaktualizowania tamtejszej listy życzeń.


Gibbous na oficjalnym zwiastunie i z kartą Steam
W sieci zamieszczono oficjalny trailer gry Gibbous – A Cthulhu Adventure, której opracowaniem zajęło się Stuck In Attic z Transylwanii. Produkcja posiada też już swoją kartę na Steamie, a jej premiera powinna nastąpić wkrótce (Windows, Mac OS, Linux). Projekt rumuńskiego studia połączyć ma silną inspirację klasykami gatunku ze współczesnym podejściem do tworzenia przygodówek, kłaniając się zarazem tradycyjnej szkole animacji. Od strony fabularnej dostaniemy tu opowieść w klimacie komediowo-kosmicznej grozy, która zabierze odbiorców do fikcyjnego miasta Darkham. Mimo że okolica ta nigdy nie zaliczała się do zwyczajnych, ostatnio dzieją się tam rzeczy zbyt dziwne nawet jak na standardy owego regionu. Na ulicach pojawia się coraz więcej osobliwych kultystów, a do tego nie ustają plotki o przerażającej księdze Necromicon. Role grywalnych postaci przydzielono zaś detektywowi Donowi R. Ketype, bibliotekarzowi Buzzowi Kerwanowi oraz jego kotce Kitteh, którą to moc niebezpiecznego tomiszcza obdarza zdolnością mówienia.Premiera Unavowed
Zgodnie z zapowiedziami, 8 sierpnia swój rynkowy debiut zaliczyło Unavowed, czyli nowa przygodówka autorstwa ekipy z Wadjet Eye Games. Ci niezależni spece od pixel artu, którzy odpowiadają m.in. za powszechnie chwaloną serię Blackwell, serwują nam teraz nie tylko grafikę retro o wyższej rozdzielczości niż poprzednio. Mianowicie point and clickowe szaty ubarwiono tutaj domieszką rodem z RPG, co przełożyło się chociażby na wprowadzenie nieliniowych aspektów rozgrywki i możliwość wyboru wirtualnego alter ego. W czyjąkolwiek skórę jednak nie wskoczymy, pokierujemy osobą, która została niegdyś opętana przez demona, a obecnie działa w szeregach organizacji Unavowed, walczącej właśnie z tego rodzaju tałatajstwem. Oficjalna strona gry znajduje się pod tym adresem, gdzie znajdziecie odnośniki do sklepów mających ową pozycję w swojej ofercie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.