wtorek, 14 stycznia 2020

Bug Academy wkracza na PC, a Demolish & Build na Switcha


Wydawca Ultimate Games zaplanował na bieżący tydzień premierę Bug Academy na PC, a także debiut Demolish & Build w wersji dedykowanej Nintendo Switch. Pierwsza z wymienionych gier to humorystyczna zręcznościówka o tym, jak wygląda owadzi system edukacji. Natomiast drugi z owych tytułów jest propozycją skierowaną do sympatyków symulatorów, pozwalając graczom posmakować budowlanego biznesu.


Bug Academy
Bug Academy to projekt, za którego opracowanie odpowiada elbląskie studio Igrek Games, a którego wydaniem zajęło się nie tylko warszawskie Ultimate Games S.A., lecz również inna firma ze stolicy – Gaming Factory S.A. W tej zakręconej grze zręcznościowej przeszkolimy takie owady jak muchy, komary, świetliki czy pszczoły. Nasi podopieczni uczęszczają do tytułowej akademii, której program nauczania obejmuje szereg praktycznych lekcji i ćwiczeń. Wszystko po to, żeby przygotować uczniów do radzenia sobie z rozmaitymi sytuacjami, w tym przykładowo z doglądaniem krów na pastwiskach, gaszeniem pożarów, pracą w kopalni, malarstwem oraz tropieniem duchów.


Łącznie dostaniemy tutaj do zaliczenia 33 poziomy-lekcje, które kładą nacisk na nasz refleks, a także na charakterystyczne dla danego gatunku talenty. Wizualna warstwa produkcji raczy zaś odbiorców kolorową grafiką w stylu 2,5D, która to, podobnie jak muzyka, podkreśla sympatyczną i pozytywnie zwariowaną atmosferę. Gra od 14 stycznia 2020 roku dostępna na komputerach PC, a zainteresowanych takim wydaniem odsyłam na platformę Steam. W I kwartale tego roku powinna też ukazać się edycja dla posiadaczy Nintendo Switch. Co więcej, dalsza przyszłość zaprocentuje być może wprowadzeniem Bug Academy na kolejne konsole.Demolish & Build
Demolish & Build, którego premierę na Nintendo Switch wyznaczono na 15 stycznia 2020 roku, to konsolowe wcielenie Demolish Build 2018, pecetowej pozycji od deweloperów z gdańskiego Noble Muffins. Ekipa Ultimate Games zadbała zaś w tym wypadku zarówno o wydanie, jak też o przygotowanie konwersji dla japońskiego sprzętu. Co się tyczy rozgrywki, podczas zabawy przyjdzie nam tu pokierować firmą budowlano-wyburzeniową, prowadząc działalność w różnych częściach światach. Stąd na gracza czekają 4 obszerne lokacje, wśród których znajdziemy m.in. pustynne scenerie czy przystrojone śniegiem lasy. Czego jeszcze należy się spodziewać po tym budowlanym symulatorze? Ano choćby możliwości zakupu posiadłości gruntowych, zbierania surowców, zarządzania zatrudnianym personelem i używania specjalistycznych narzędzi oraz maszyn (np. dźwig, walec drogowy, koparko-ładowarka, robot wyburzeniowy, betoniarka, a nawet tradycyjny młot). Karta produktu w sklepie Nintendo ulokowana została pod tym adresem.

26 komentarzy:

 1. O kurcze, czego twórcy gier nie wymyślą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kreatywności im nie brakuje, ale to dobrze, bo każdy znajdzie coś dla siebie. :)

   Usuń
  2. Dokładnie :) Podsunę staremu, on uwieeelbia grać :)

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że będzie zadowolony, jak się zdecyduje. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też tak uważam - wystarczy nawet krótkie spojrzenie na zwiastun i od razu humor się poprawia na widok tej uroczej produkcji. :)

   Usuń
  2. tak to zdecydowanie poprawiacz humoru:D

   Usuń
  3. Oby takich gier powstawało jak najwięcej. :)

   Usuń
 3. Bug academy jest naprawdę uroczę na swój sposób :D Druga gierka na pewno przypadłaby do gustu mojemu bratu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właśnie Bug Academy szczególnie wpadło w oko, acz Demolish & Build też pewnie znajdzie swoich sympatyków, jak ktoś lubi takie gry. :)

   Usuń
 4. Ciekawe propozycje. Fajna grafika, ale nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Może innym razem trafi się coś bardziej w Twoim guście. :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza ta pierwsza - lubię takie kolorowe gry. :)

   Usuń
 6. Bug academy ma naprawdę świetną grafikę i pewnie zainteresuje sobą wiele osób :) Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Szczególnie ta pierwsza gra zachęcająco wygląda, bo ma szansę oczarować zarówno młodszych, jak i dorosłych graczy. :)

   Usuń
 8. Robakami to moi synowie maniacko grali - ale tylko w demolki.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.