środa, 22 stycznia 2020

Hotel Afterlife w drodze na komputery i konsolePolska ekipa Alrauna Studio przygotowuje ekonomiczną strategię Hotel Afterlife, w której wybierzemy się do piekielnych czeluści po to, by rozkręcić tytułowy biznes hotelarski. Co istotne, doglądanie naszych gości odbiegać ma tutaj od klasycznej opieki w luksusowych ośrodkach tego typu, nie szczędząc zarazem pokładów czarnego humoru. Projekt rodzimych deweloperów ukaże się pod wydawniczymi skrzydłami firmy Gaming Factory S.A., która to na IV kwartał 2020 roku zapowiedziała debiut wersji dla komputerów PC. Poza tym, możemy też liczyć na edycje dedykowane Nintendo Switch i innym konsolom, tyle że kolejnym platformom wyznaczono już późniejszy, niesprecyzowany jeszcze termin.

Ta niezależna propozycja umożliwi graczom sprawdzenie się w roli kierownika piekielnego hotelu, pod którego dach trafią dusze rozmaitych grzeszników. Specyfika prowadzonej działalności pociągać ma za sobą niestandardowe usługi, bo polegające na oczyszczaniu klienteli z grzechów. Stąd nie będziemy nikomu nadskakiwać, w zamian posiłkując się różnorodnymi narzędziami tortur. Oferowane atrakcje dostosujemy zatem do indywidualnych upodobań gości tak, abyśmy uzyskali pożądane efekty podczas udręczania poszczególnych delikwentów. W konsekwencji klienci opuszczą nasz hotel zadowoleni, nie zapominając o uiszczeniu stosownej opłaty. A skoro o kasie mowa, funkcję miejscowej waluty pełnić będą właśnie grzechy. Zdobyte środki finansowe spożytkujemy zaś choćby na rozbudowę hotelu, zakup lepszego wyposażenia oraz przeszkolenie zatrudnianego personelu.


Jak już wspomniałam we wstępie, strategiczna zabawa zostanie tu podana z wyraźnym przymrużeniem oka, operując przede wszystkim humorem w czarnym wydaniu. Co więcej, komediowa warstwa produkcji obejmie także przykładowo obecność popkulturowych cytatów. A jeśli chodzi o fabularną kampanię, w ramach której przyjdzie nam rozwijać karierę oryginalnego hotelarza, to złożyć ma się na nią 9 map, zainspirowanych piekielnymi kręgami z „Boskiej komedii” Dantego. Według obietnic twórców, do dyspozycji dostaniemy również tryb swobodnej rozgrywki. Ponadto niewykluczone, że pojawią się jeszcze dodatki. Pod uwagę brane jest bowiem wypuszczenie takowych rozszerzeń, a przy ich projektowaniu za swoistą bazę posłużyłyby producentom kulturowo-mitologiczne zasoby z różnych zakątków świata.

Warto swoją drogą nadmienić, że wydawca reklamuje Hotel Afterlife jako produkcję, która to powinna podbić serca sympatyków tytułów pokroju Dungeon Keeper, Two Point Hospital czy Prison Architect. A skoro polska pozycja posiada własną kartę na platformie Steam, zainteresowani „blaszakową” edycją mogą ją obecnie dodawać do tamtejszej listy życzeń. Natomiast poniżej do obejrzenia zwiastun reklamujący grę.

12 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, muszę podrzucić linka bratu, pewnie mu się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak lubi takie gry, to pewnie tak. Sama jestem ciekawa tego tytułu i czekam na premierę, bo od czasu do czasu chętnie sięgam też po tego rodzaju produkcje. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Na mnie też wywarło pozytywne wrażenie. To może być naprawdę fajna gra. W każdym razie, warto wypatrywać premiery. :)

   Usuń
 3. jak ja dawno nie grałam w takie gry :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Ja też. Kiedyś np. dużo czasu spędziłam przy Theme Hospital. :)

   Usuń
 5. Nie ma jak zarządzanie piekłem (może być piekielny hotel :p)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i tylko kawałek piekiełka, ale taki własny, któremu można szefować. :)

   Usuń
 6. Ciekawe... a swoją drogą kojarzysz (uwaga staroć) Rezerwowe Psy necrosoftu? Lubie to polskie poczucie humoru w grach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł znam i kojarzę, że swego czasu wzbudził sporo kontrowersji. Jednakże nie miałam z nim nigdy bezpośredniego kontaktu. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.