piątek, 24 stycznia 2020

Here Be Dragons w całej swej okazałości już 30 styczniaHere Be Dragons, turowa strategia w satyryczno-marynistycznym wydaniu, opuści wkrótce strefę wczesnego dostępu, w ramach której produkcja ta ujrzała pierwotnie światło dzienne przed paroma miesiącami. Twórcy gry – polskie studio Red Zero Games – poinformowali bowiem ostatnio, że zamknięcie fazy rozwojowej, a tym samym pełnoprawna premiera tytułu nastąpić ma na platformie Steam już 30 stycznia bieżącego roku. Co więcej, ujawnienie owej daty zbiegło się z opublikowaniem nowego zwiastuna.

Projekt rodzimego zespołu deweloperskiego serwuje odbiorcom pomysłowe spojrzenie na okoliczności, jakie to towarzyszyły odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Bo choć alternatywna wizja autorstwa Red Zero Games nie neguje samego faktu, że słynny podróżnik zdołał dotrzeć do brzegów Nowego Świata, jednocześnie znacząco i fantazyjnie ubarwia znaną nam historię. Dokładniej rzecz ujmując, na wirtualną scenę wkraczają tutaj szaleni śmiałkowie, których misja polega na uprzednim ułatwieniu trasy statkom włoskiego żeglarza. Dlatego więc owa ekipa straceńców rozpoczyna swoje wojaże jeszcze przed Kolumbem po to, by pokonać nadnaturalne stwory, czające się wśród nieprzyjaznych wód.


Jak nietrudno zgadnąć, to właśnie my – gracze – staniemy na czele tzw. „Avant Armady”, czyli tych niewątpliwie zbzikowanych, acz walecznych kapitanów, którzy rzucają wyzwanie licznym morskim zagrożeniom, np. trytonom, krakenom czy statkom widmo. Kierowanie poczynaniami załogi odbywa się zaś w formie takiej turowej gry strategicznej, w jakiej kluczową rolę odgrywa specjalny system kostek, służący nie tylko do walki z wrogami, lecz również do dbania o stan swoich żeglarzy oraz floty. Oprócz tego, warto gromadzić atrament i korzystać z funkcji Erraty, dzięki czemu zmodyfikujemy rozwój różnych sytuacji. Tak na marginesie, swoje trzy grosze do kształtu naszej podróży dołożyć ponadto mają dziwactwa członków wyprawy.

Co istotne, tę zakręconą i skąpaną w oparach satyry żeglugę przystrojono estetyczną oprawą wizualną, dzięki której środowisko gry wygląda niczym stara, a do tego dosłownie ożywiona mapa. W każdym razie, zainteresowanych zapraszam do karty Here Be Dragons na Steamie, gdzie znajdziecie m.in. garść obrazków. Najświeższy zwiastun do obejrzenia poniżej.

10 komentarzy:

 1. Tematyka idealna dla mojego męża, chociaż nie wiem czy spodoba mu się ta grafika. Do mnie jakoś nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie akurat taka grafika odpowiada. Ma swój styl i pasuje do warstwy fabularnej, acz faktycznie jest dość specyficzna i nie każdemu może się spodobać. :)

   Usuń
 2. Mnie się podoba :D może być ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś mnie ta tematyka bardzo interesowała ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być ciekawa :) chociaż ta grafika mnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, jest specyficzna, ale mnie akurat nie przeszkadza. :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Mnie ta grafika wpadła w oko - fajny pomysł ze stylizacją na starą mapę. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.