czwartek, 23 lipca 2020

Coffee Noir - Business Detective Game na zwiastunieNiezależne studio Doji, którego siedziba mieści się w Poznaniu, zaprezentowało w tym tygodniu nowy filmik promujący Coffee Noir - Business Detective Game. Zaplanowaną na IV kwartał 2020 roku produkcję, jaka to zbrata ze sobą formułę gry menedżerskiej z kryminalną opowieścią, przystrajając takowy miks komiksową oprawą wizualną. Tytuł ten zadebiutować ma na Steamie, w wersji dedykowanej komputerom PC.

Fabuła Coffee Noir - Business Detective Game zostanie osadzona w alternatywnej wizji roku 2021, zabierając odbiorców na tereny Neo-Londynu. Wykreowane przez poznańską ekipę realia zaserwują graczom obraz świata, w którym to kawa staje się niesamowicie pożądanym towarem. Ba, czymś wręcz na wagę złota. W każdym razie, to właśnie z kawową branżą związana będzie kryminalna zagadka, jaką spróbujemy rozwiązać, przywdziewając płaszcz prywatnego detektywa Arthura Olivera. Nasz protagonista zmierzy się bowiem z tajemnicą zniknięcia Richarda Kerseya, będącego ważną personą wśród przedstawicieli wiadomego biznesu. Co ciekawe, grywalny bohater sam będzie musiał zaistnieć w tymże środowisku, by móc utorować sobie drogę ku definitywnemu wyjaśnieniu zaistniałej afery.


Działając pod przykrywką, detektyw spróbuje swoich sił jako sprzedawca i producent kawy, a co za tym idzie – poprowadzi własną firmę z owej branży. Udane kierowanie takowym biznesem pomoże nie tylko w wyrobieniu sobie stosownych kontaktów i zdobyciu zaufania różnych szych, lecz również przybliży mężczyznę do rozwikłania rozgryzanej zagadki. Tak oto rozmowy z kontrahentami zaprocentują też pod kątem zdobywania cennych poszlak, a śledztwo zostanie elegancko połączone z ekonomicznymi elementami gry. Warto przy tym zaznaczyć, że w projektowaniu strategicznych aspektów produkcji wzięli udział zawodowi ekonomiści, by zapewnić graczom możliwie najbardziej realistyczne wrażenia.

Jak zapowiadają polscy deweloperzy, w trakcie rozgrywki przyjdzie nam chociażby zarządzać zespołem pracowników, rozplanowywać procesy produkcyjne, inwestować w akcje promocyjne czy zajmować się złożonymi negocjacjami z partnerami biznesowymi. Innymi słowy, trzeba będzie zadbać o odpowiednią strategię, by najlepiej wykorzystać wszelkie dostępne zasoby, ugruntować swoją pozycję na rynku i ustrzec się przed bankructwem. Wszystko to w czerpiącej ze stylu noir oprawie, na którą złożą się retro-futurystyczne klimaty, komiksowa grafika oraz jazzowe utwory muzyczne. Co więcej, interaktywne komiksy, jakie posłużą tu za tzw. kluczowe nośniki narracji, zostaną w pełni udźwiękowione, pozwalając usłyszeć głosy profesjonalnych aktorów.

Wspomniany na początku zwiastun można zobaczyć poniżej. A jeśli ktoś chciałby dodać Coffee Noir - Business Detective Game do listy życzeń na platformie Steam, to zapraszam do odwiedzenia tamtejszej karty produktu.


14 komentarzy:

 1. Zauważyłam, że komiksy kryminalne są wydawane w tym stylu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne to zatem nieprzypadkowe skojarzenie, skoro fabuła tej gry utrzymana będzie w kryminalnym klimacie. :)

   Usuń
 2. bardzo lubię klimat noir więc i to mi ciekawie wygląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też zaciekawił ten tytuł. Widać w nim potencjał na fajną grę. :)

   Usuń
 3. ma to klimacik :) bardzo dobrze zrobione!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że jak najbardziej warto czekać na premierę. :)

   Usuń
 4. Przypomniał mi się Jack Orlando, czy jakoś tak. Bardzo lubiłam tę grę. Ta też mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam sentyment do przygodówki Jack Orlando. :)

   Usuń
 5. Uwielbiam klimat Noir w każdym wydaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak więc jest spora szansa, że spodobałaby Ci się ta gra. :)

   Usuń
 6. Ja również uwielbiam klimaty "noir" . Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewykluczone zatem, że Tobie też przypadłaby do gustu ta gra. Mam nadzieję, że po premierze okaże się warta czekania. Również pozdrawiam! :)

   Usuń
 7. Grając piłabym kawę, żeby czuć się bogata :P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można i tak. :D Sama jednak pewnie zostałabym przy mojej ulubionej herbacie w trakcie grania. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.