czwartek, 17 września 2020

Animal Rescue premiera w Q4 2021 (PC, konsole)

 


Na IV kwartał przyszłego roku przewidywany jest debiut polskiej gry Animal Rescue, nad którą to pieczę trzyma producent i wydawca Ultimate Games S.A. z siedzibą w Warszawie. Tytuł ten połączy rozrywkowe walory z prozwierzęcym przesłaniem, bowiem przyjdzie nam tutaj sprawdzić się w fachu terenowego weterynarza-ratownika. Premiera nastąpić ma natomiast na komputerach PC, a także na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Pozycja spod szyldu Ultimate Games regularnie każe stawiać czoło sytuacjom kryzysowym, jakie to wystąpią w różnych częściach naszego globu. W takich właśnie warunkach zajmiemy się szukaniem potrzebujących pomocy zwierząt, by móc uchronić je przed tragicznymi skutkami rozmaitych katastrof naturalnych. Poszkodowane stworzenia będziemy zarówno zabierać z niebezpiecznych miejsc, jak też postaramy się zapewnić im potem należytą opiekę medyczną. Stąd zadbamy choćby o budowę i rozwój szpitala polowego, wzbogacając takową klinikę o nowe zagrody oraz sprzęt. A im lepsze wyposażenie, tym – wiadomo – bardziej satysfakcjonujące efekty podczas leczenia poszczególnych przypadków. Nie można ponadto zapominać o nieodzownej terenówce, dzięki której dotrzemy do naszych przyszłych pacjentów. Bo w podróżach przyda nam się nie tylko obowiązkowa, podstawowa torba medyczna, ale i usprawnianie samochodu poprzez instalację takich elementów jak wyciągarka, klatki czy przyczepa dla większych zwierzaków.

Według oficjalnych informacji, Animal Rescue będzie mieszanką gry przygodowej, symulacji i survivalu. Co więcej, twórcy zaimplementują dynamiczny system pogodowy, którego to obecność wymagać ma od odbiorców zachowania wzmożonej czujności i szybkich reakcji w obliczu niespodziewanych, a do tego nagłych zmian aury. Obiecywana jest także różnorodność na gruncie dostępnych misji ratunkowych oraz gatunków zwierząt, jakim trzeba udzielić wsparcia. Prócz kotów i psów, w grze spotkamy m.in. konie, szopy czy małpy. Podobnie przedstawia się kwestia scenerii, które zostaną zaprojektowane z uwzględnieniem charakterystycznych cech odwiedzanych zakątków świata. Mianowicie zróżnicowanym lokacjom towarzyszyć będą odmienne zagrożenia. Dlatego – przykładowo – na tropikalnej wyspie powinniśmy spodziewać się większego ryzyka huraganu i erupcji wulkanu, a na pustyni burzy piaskowej. Bądź co bądź, liczę, że zachęcające zapowiedzi zaprocentują rzeczywiście ciekawym kawałkiem kodu. A przypuszczalnie przekonamy się o tym – jak już pisałam – w IV kwartale 2021 r. Tymczasem zapraszam do zerknięcia na poniższy zwiastun i do ewentualnego zajrzenia na stronę pecetowej wersji gry na Steamie.

 

 

21 komentarzy:

 1. Nawet ciekawa ta gra się wydaje :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Dlatego tym bardziej kibicuję owemu projektowi. :)

   Usuń
 3. Te zwierzęta w grze bardzo mnie zaciekawiły:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Motyw z ratowaniem zwierząt szczególnie na plus. :)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawe, muszę podrzucić temat mojemu starszemu dziecku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł na grę ciekawy, no i wartościowy, bo uwrażliwia na los zwierząt. :)

   Usuń
 5. Bardzo ciekawa gra. Może w końcu zacznę grać dla relaksu :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również bardzo zainteresowała ta gra i liczę, że twórcy rzeczywiście przyszykują coś dobrego. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 6. Znajdą się tacy, ktorzy będą chcieli zagrać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W sumie mogłabym zagrać, odpocząć od horrorów, które wybieram najczęściej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei rzadziej sięgam po gry grozy, acz kiedyś jeszcze bardziej ich unikałam. Nie dlatego, że nie lubię w ogóle horrorów. Wręcz przeciwnie, bo dość często umilam sobie czas takimi filmami lub książkami. Jednakże w przypadku gier bardziej się wczuwam, a przez to udziela mi się większy lęk. :)

   Usuń
  2. Doskonale to rozumiem, są badania naukowe potwierdzające, że gry grozy "straszą" bardziej niż filmy czy książki. Z tego powodu ja tak chętnie po nie sięgam :) W trakcie oglądania czy czytania niestety lęk mi się nie udziela.

   Usuń
 8. Jaki słodki ten piesek w zwiastunie <3. Fajna tematyka gry ^^ nie ma jak ratowanie zwierzątek!

  OdpowiedzUsuń
 9. Gra wydaje się bardzo ciekawa i wciągająca. Piesek uroczy jest :) Pozdrawiam, życzę Ci udanego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również życzę przyjemnego weekendu. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.