środa, 30 września 2020

Nowe plany krakowskiego 7LEVELS

 


Niezależna ekipa 7LEVELS z Krakowa, której to specjalizację stanowią pozycje dedykowane fanom Nintendo, podzieliła się planami dotyczącymi swojego dalszego rozwoju. Rodzimi deweloperzy pochwalili się przede wszystkim tym, że nie zamierzają poprzestawać na dostarczaniu gier użytkownikom sprzętu tylko jednej firmy. Stąd końcówka 2020 roku oznacza dla studia zarówno kontynuację dotychczasowej działalności, jak też swego rodzaju nowe otwarcie. Bo poza serwowaniem kolejnych tytułów na Switcha, polski producent i wydawca zapowiedział ekspansję na inne platformy, a konkretnie PC, PlayStation 4, Xbox One oraz konsole nowej generacji.

7LEVELS to niezależne studio, które zostało założone w 2014 roku przez Krzysztofa Króla i Pawła Bielę. Jak wcześniej zasygnalizowałam, polski zespół deweloperski koncentrował się do tej pory głównie na grach skierowanych dla posiadaczy konsoli Nintendo Switch. Co więcej, dobrze sobie radzi na owym gruncie. Wystarczy chociażby wymienić zaprojektowane przez krakowiaków Castle of Heart. Według oficjalnych informacji, przychylny odbiór tej plarformowej gry akcji, w której przywdziewamy zbroję kamiennego rycerza, przełożył się bowiem na satysfakcjonujący wynik sprzedażowy, przekraczający 200 tysięcy kopii.

Co do planowanego podboju innych urządzeń, na pierwszy ogień ma iść Jet Kave Adventure. Kolorowa platformówka, która pierwotnie zadebiutowała na Switchu i która doprawia prehistoryczne klimaty pierwiastkami sci-fi, przydzielając graczom rolę jaskiniowca wyposażonego w maczugę oraz jetpacka. Ściślej rzecz ujmując, jeszcze w 2020 roku możemy spodziewać się nadejścia Jet Kave Adventure w wersjach przeznaczonych na komputery PC, a także na konsole Xbox One. Oprócz tego, 7LEVELS od kilku miesięcy pracuje nad zupełnie nowym i zarazem multiplatformowym projektem. Póki co nie podano nawet tytułu owej gry, lecz zdradzono, że to największe wyzwanie w karierze studia. Wiadomo też, iż tajemnicza produkcja reprezentować ma gatunek o nazwie cinematic adventure-platformer.

Warto przy okazji nadmienić, że katalog polskiej firmy nie obejmuje wyłącznie propozycji własnego autorstwa. 7LEVELS z powodzeniem działa wszak również na polu przenoszenia gier od innych zespołów deweloperskich na Nintendo Switch. W efekcie switchowe debiuty mają już za sobą takie tytuły jak np. Golf Peaks od łódzkiego Afterburn, Crowdy Farm: Puzzle od katowickiego Incuvo czy Solitaire TriPeaks Flowers od słowackiego Inlogic Software. Dodać jednocześnie trzeba, że bieżący rok zaprocentuje wydaniem następnych produkcji, będących wynikiem partnerstwa z różnymi studiami. A mowa o grach Warplanes: WW1 Sky Aces i Football Cup 2020. W każdym razie, zainteresowani twórczością 7LEVELS znajdą facebookowy profil krakowskiej grupy pod tym adresem.

 


10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Oby wszystkie plany tego zespołu wypaliły. Widać, że nie brak im pomysłów i potencjału na dalszy rozwój. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też cieszę się, że 7LEVELS chce rozszerzyć swoją działalność. Szczególnie kusi mnie Jet Kave Adventure w wersji PC. :)

   Usuń
 3. Jak dobrze, że polska firma się tak rozwija.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.