sobota, 30 stycznia 2021

Komputerowa i konsolowa premiera gry Bonkies

 


Światło dzienne ujrzała 29 stycznia imprezowa gra Bonkies, która pozwala odbiorcom wcielić się w małpich kosmonautów i przystąpić do kolonizowania planet, a to poprzez zespołowe budownictwo na wesoło. Tytuł ten zawitał na kilka platform, a konkretnie na komputery PC i konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

 

Bonkies to projekt, którego przygotowaniem zajęło się norweskie Studio Gauntlet z siedzibą w Trondheim. Wydawniczą pieczę nad tą propozycją trzyma zaś warszawska ekipa z Crunching Koalas. Jak zasygnalizowałam we wstępie, graczom przyjdzie tutaj przywdziać kosmiczne skafandry i pokierować poczynaniami małp, które przydzielono do pracy przy wznoszeniu rozmaitych konstrukcji na powierzchni różnych ciał niebieskich. A to w ramach kolonizacji Układu Słonecznego, co – według wizji twórców – stanowić ma zarówno satysfakcjonujące wyzwanie, jak też formę rozrywki z przymrużeniem oka.

 


Produkcja ta jest zatem swego rodzaju wesołą wariacją na temat tytułów typu „construction builders”. Ale nie tylko, bo jednocześnie mamy do czynienia z kanapową grą kooperacyjną. Bonkies oferuje lokalny tryb wieloosobowy, który umożliwia zabawę w grupach liczących maksymalnie do 4 zawodników. Zwolennicy samotnych sesji też zresztą znajdą coś dla siebie, gdyż pozycja od Studia Gauntlet zawiera ponadto opcję rozgrywki dla pojedynczego gracza. Jeśli chodzi o zasady, jakie obowiązują w zaserwowanym przez deweloperów budowaniu, musimy tu układać specjalne bloki (np. rakiety czy magnesy) w taki sposób, by wypełnić nimi wymagany kształt. Co więcej, w udanym stawianiu kolejnych struktur pomogą nam praktyczne gadżety, w tym robocie ramiona oraz zasilane bananami plecaki odrzutowe.

 

Jak już wspomniałam, architektoniczne swawole w małpio-kosmicznym wykonaniu trafiły na różne sprzęty. Gdyby jednak kogoś szczególnie interesowała pecetowa wersja, to informuję, iż takową edycję można sobie sprawić m.in. za pośrednictwem Steama. Natomiast poniżej do obejrzenia zwiastun, który wypuszczony został do sieci z okazji premiery tej produkcji.

 

 

16 komentarzy:

 1. Świetna gra ! A przyznam, że wczoraj - w piątek znalazłem jakąś antyczną grę na swoim androidzie. Podobną do wyżej recenzowanej. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że znaleziona przez Ciebie gra okazała się przyjemną rozrywką. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 2. Całkiem fajnie prezentuje się ta gra :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.