piątek, 19 lutego 2021

Bang-On Balls: Chronicles w marcu na Steam Early Access

 


Już wkrótce, a konkretnie 3 marca, w ramach usługi wczesnego dostępu na Steamie zadebiutować ma Bang-On Balls: Chronicles od niezależnego studia Exit Plan Games. Trójwymiarowa platformówka, w której – jako dzielna kulka – będziemy turlać się po luźno bazujących na historii planszach.

 

Choć Exit Plan Games to dość młode studio, bo powstałe na początku 2019 r., jego założyciele – Damien Monnier i Jose Teixeira – mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w branży, mając na swoim koncie również udział w pracach nad tytułami AAA. Tworzony pod własnym szyldem projekt, czyli Bang-On Balls: Chronicles, zapowiadany jest zaś jako osobliwe i dowcipne, a ponadto inspirowane najlepszymi klasykami gatunku spojrzenie na platformówki 3D. Co więcej, produkcja ta umożliwi odbiorcom zabawę nie tylko w trybie dla pojedynczego gracza, lecz także w formie sieciowej kooperacji dla maksymalnie 4 zawodników.

 


Jak wcześniej zasygnalizowałam, w trakcie rozgrywki przybierzemy postać kulki. I to ponoć nie byle jakiej, gdyż drzemie w niej wyjątkowo bohaterski duch. W każdym razie, nasz kulisty heros zmierzy się z szeregiem wyzwań na różnorodnych planszach o rozległej, a także otwartej konstrukcji. Co istotne, każdy z przygotowanych przez deweloperów poziomów weźmie na warsztat inną epokę, humorystycznie i nad wyraz swobodnie nawiązując do rozmaitych wydarzeń z kart historii. Stąd – przykładowo – przyjdzie nam toczyć się po swoistych wariacjach na temat feudalnej Japonii, Dzikiego Zachodu czy czasów wikingów. Warto jednocześnie nadmienić, że zwiedzane scenerie mają skrywać w sobie wiele przydatnych fantów, w tym chociażby broni oraz tarcz.

 

Osoby, które chciałyby sprawdzić, jak w praktyce sprawdzi się obiecywane przez twórców intuicyjne sterowanie kulkami, będą mogły zrobić to już 3 marca bieżącego roku, kiedy gra wkroczy do strefy wczesnego dostępu na platformie Steam. Wedle wstępnych szacunków ekipy z Exit Plan Games, pobyt w fazie rozwojowej powinien potrwać do IV kwartału 2022 r. Steamowa karta produktu ulokowana została pod tym adresem, a poniżej do obejrzenia zwiastun promujący Bang-On Balls: Chronicles.

 

 

16 komentarzy:

 1. Świetna gra :) Lubię te Twoje zapowiedzi, wiadomo, co słychać w świecie gier :) A ta gra wygląda na bardzo przyjemną :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie za miłe słowa i również pozdrawiam. :)

   Usuń
 2. To może być naprawdę przyjemne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojeeeej jakie milusie! Myślę, że chciałabym w to grać, jak byłam mała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba będzie taka gra, która sprawi frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. :)

   Usuń
 4. Przyjemne dla fanów gatunku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale te kule wydają mi się urocze ^-^

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.