sobota, 27 lutego 2021

Dinos Reborn na komputerach i konsolach w 2022 r.

 


Obca, lecz pod pewnymi względami wzbudzająca konkretne skojarzenia planeta. Tajemnicze środowisko przywodzące na myśl Ziemię, tyle że z prehistorycznych czasów, bo zamieszkałe przez dinozaury. Cóż to za miejsce? Ten i inne sekrety spróbujemy właśnie zgłębić w Dinos Reborn – survivalowej grze FPP z otwartym światem, której premierę zapowiedziano na 2022 r. Wtedy to bowiem ów intrygujący projekt powinien wkroczyć na komputery PC, a także na konsole Xbox oraz PlayStation.

 

Tytuł, które producentem jest studio HardCodeWay, a wydawcą Vision Edge Entertainment, pozwoli odbiorcy przejąć stery nad poczynaniami pewnego kosmicznego rozbitka. Wirtualne alter ego gracza ocknie się solidnie obite i obolałe, zaś widok zniszczonej kapsuły ratunkowej bynajmniej nie będzie jedynym zmartwieniem. Bo nie dość, że główny bohater cierpi na ogromne luki w pamięci, to w dodatku, po planecie, na której wylądował, wędrują i latają prehistoryczne gady. Stąd spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania, kim jesteśmy, dlaczego tam trafiliśmy oraz jakie tajemnice skrywa ta egzotyczna sceneria. Ale nie tylko, bo nie za wiele, delikatnie mówiąc, się dowiemy, jeśli nie opanujemy sztuki przetrwania.

 


Przemierzając otwarty świat, który to nie poskąpi nam regularnych niebezpieczeństw, posmakujemy zarówno roli łowcy, jak i zwierzyny. Co więcej, będziemy musieli nauczyć się zręcznego lawirowania pomiędzy jednym a drugim. Podkreślić zarazem należy, że twórcy obiecują urodzaj na gruncie śmiertelnych zagrożeń. Prócz drapieżników, których skuteczne unikanie wiąże się z zachowaniem ciszy i stosowaniem kamuflażu, trzeba wszak uważać chociażby na trucizny, zainfekowane rany, głód, pragnienie czy zmęczenie. Niemniej – co ciekawe – możemy też liczyć na obecność przyjaznych stworzeń, a ich zidentyfikowanie stanowić ma jeden z kluczowych aspektów produkcji.

 

Dinos Reborn zaserwuje zatem graczom podróż po pięknej, acz równocześnie dzikiej i bardzo groźnej scenerii. Do tego charakteryzującej się iście kapryśną pogodą, której zmiany mają następować niczym w kalejdoskopie. Ale mimo że początkowo będziemy dysponować wyłącznie gołymi rękoma, a także okolicznymi patykami i kamieniami, nieustanna czujność oraz baczna obserwacja otoczenia pomogą nam przetrwać, podobnie zresztą jak czerpanie wiedzy ze znalezionych dokumentów tudzież regularne wykonywanie niezbędnych czynności. Co zrozumiałe z uwagi na survivalową specyfikę gry, o wszystko trzeba tu zatroszczyć się samodzielnie. Czy to chodzi np. o jedzenie lub lekarstwa, czy o narzędzia do wytwarzania przydatnych obiektów (m.in. broni, pułapek i schronień).

 


Według oficjalnych informacji, rozbudowana mechanika pójdzie tutaj w parze z wciągającą warstwą fabularną, która utrzymana zostanie w fantastyczno-naukowym klimacie. Jeśli twórcy Dinos Reborn zrealizują powzięte cele oraz założenia z satysfakcjonującym efektem końcowym, możemy otrzymać bardzo angażującą grę. O tym przekonamy się po ogłoszonej na przyszły rok premierze. Steamowa karta produktu dostępna jest pod owym adresem.

 

 

18 komentarzy:

 1. Fanom dinozaurów gra na pewno się spodoba :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być bardzo interesująca. jak wspomniała Doris - fanom dinozaurów na pewno się spodoba. Pozdrawiam już znad kawy bezkofeinowej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wieki temu grałam w coś podobnego :) Fajna!

  OdpowiedzUsuń
 4. ładna grafika, ale gra chyba nie w moim typie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ano mogą być takie skojarzenia, acz na gruncie gier szczególnie może przychodzić na myśl Ark: Survival Evolved. :)

   Usuń
  2. Ja znam, ale tylko ze słyszenia, że tak to ujmę. Sama nie grałam, lecz wiem, że jest taka produkcja.

   Usuń
  3. Twoja iwedza w tym temacie jest duża :)

   Usuń
  4. Staram się śledzić różne wieści ze świata gier. Co prawda najbardziej skupiam się na przygodówkach, ale innymi gatunkami też się interesuję. :)

   Usuń
 6. Bardzo ciekawa gra, zagrałabym w nią z chęcią. Dzięki takim wpisom odkrywam sporo nowych dla mnie gier. ;)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.