piątek, 26 marca 2021

Gallic Wars: Battle Simulator – wersja na Switcha niebawem

 


Jeszcze w tym miesiącu, a konkretnie 28 marca, na Nintendo Switch zawita Gallic Wars: Battle Simulator.  Taktyczna strategia z pierwiastkami typu roguelike, która to stara się przyciągnąć odbiorców nie tylko oferowanym modelem rozgrywki, lecz również za sprawą inspiracji kultowymi komiksami o przygodach Asteriksa i Obeliksa. Graficzna warstwa tej produkcji ma bowiem w sobie nieco komiksowego posmaku, zaś fabularna otoczka kręci się tutaj wokół walk pomiędzy Galią a Rzymem.

 

Gallic Wars: Battle Simulator to niezależny projekt, który pierwotnie trafił w październiku ubiegłego roku na komputery PC. Za jego opracowanie odpowiada polskie studio MadGamesmith, maczające wcześniej palce m.in. przy tworzeniu platformówkowego cyklu Bouncy Bob. Wydawniczą pieczę nad dedykowaną konsoli Switch edycją trzyma natomiast inna rodzima firma – Ultimate Games S.A.

 


Ta okraszona szalonym klimatem propozycja pozwoli graczom przejąć dowództwo nad dzielnymi Galami i ruszyć na podbój starożytnego Rzymu, a klucz do sukcesu tkwi – co zrozumiałe – w należytym pokazywaniu wrogim legionom, kto tu tak naprawdę rządzi. Zabawa nie poskąpi przy tym okazji do wykazania się zmysłem taktycznym, który przyda się chociażby przy rozstawianiu naszych jednostek na polu bitwy oraz planowaniu ich posunięć. A gdy już przyjdzie pora na obserwację danej konfrontacji, nie poprzestaniemy na biernym patrzeniu, bo podczas samej walki wolno – przykładowo – używać czarów i katapult.

 

Jak napisałam we wstępie, switchowe wydanie Gallic Wars: Battle Simulator zadebiutuje już wkrótce, bo 28 marca bieżącego roku. Zainteresowani takową wersją gry nabędą ją drogą dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem sklepu Nintendo. Warto dodać, że w późniejszym terminie doczekamy się też edycji na inne konsole, a mianowicie Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5. W przypadku premiery kolejnych portów nie zdradzono jednak dokładnej daty, informując jedynie, że mogą one nadejść jeszcze w tym bądź przyszłym roku.

 

 

16 komentarzy:

 1. Jeśli pojawia się starożytny Rzym, to ja chętnie to "kupię" tj . nie wykluczam, że w przyszłości zagram :) Pozdrawiam i życzę udanego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i życzę przyjemnego weekendu! Wszystkiego dobrego. :)

   Usuń
 2. Coś koajrze ale pewnie widziałam podobą grę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strategiczne gry to nawet lubię a tematyka też całkiem fajna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może więc dobrze bawiłabym się przy tym tytule. :)

   Usuń
 4. Ale fajne! Nie miałam pojęcia o niej! :D Dzięki za ten post! Tematyka idealna dla mnie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zainteresował Cię ten tytuł.

   Usuń
 5. Kiedyś grałam w podobne gry❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ten też byłby w stanie umilić Ci wolny czas. :)

   Usuń
 6. Całkiem fajnie się prezentuje ta gra :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta gra wygląda na bardzo ciekawą :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.