czwartek, 10 lutego 2022

Feardemic szykuje na marzec własny festiwal online

 


Na przyszły miesiąc zapowiedziano Feardemic's Fear Fest 2022, czyli internetowy festiwal zorganizowany przez krakowskiego wydawcę Feardemic, który skupia się na dostarczaniu różnej maści dreszczy i grozy. To zresztą pierwsza tego typu impreza, za jakiej przygotowanie odpowiada owa rodzima firma. Gwoli ścisłości, start FFF 2022 zaplanowano na godzinę 19.00 czasu polskiego 15 marca bieżącego roku.

 

Podczas powyższego wydarzenia możemy liczyć m.in. na prezentację gier z wydawniczego katalogu Feardemic, a mianowicie na ich zwiastuny oraz wywiady z deweloperami. Jeden z tych tytułów to Dark Fracture – zrodzony z inspiracji twórczością H. R. Gigera horror psychologiczny, którego premiera przewidziana jest na rok 2022. Akcja owej produkcji ma toczyć się w północnoamerykańskich lasach pod koniec lat 90. XX w. i zaserwuje nam wyprawę do placówki badającej rozkładające się ciała, gdzie jawa idzie ponoć w parze z koszmarem. Drugi to Cosmic: A Journey Among Shadows – gra typu action adventure, którą przystrojono dość psychodelicznymi kolorami, a której premiera powinna nastąpić w tym roku. Jej głównym bohaterem jest tytułowe stworzonko Cosmic, przemierzające wielopoziomowe uniwersum, by odnaleźć własny cień. Z kolei Terror: Endless Night, na którego rynkowy debiut nadejdzie prawdopodobnie pora w dalszych miesiącach 2022 r., ma być turową grą przygodową na bazie autentycznej historii. W trakcie rozgrywki udamy się tu w arktyczne rejony, dokąd zaprowadzi nas niebezpieczna misja odszukania załogi okrętów HMS “Terror” i HMS “Erebus”. Stosowny pokaz czeka też ciepło przyjęty horror surrealistyczny DARQ, który stawia na przygodowo-logiczną formułę. To rzecz o młodym Lloydzie – chłopaku uwięzionym wewnątrz złego snu.

 

Jakie jeszcze punkty obejmą szykowane na marzec wydarzenie? Ano np. fakt, iż Cathedral 3-D stanie się w dniu tegoż festiwalu dostępne za darmo. To czerpiąca ze starych strzelanek zręcznościówka z grafiką retro, w której jako magicznie uzdolniony potwór bronimy swojego terytorium przed atakującymi nas ludźmi. Poza tym, powinniśmy spodziewać się innej darmowej niespodzianki oraz pewnej tajemniczej premiery. Natomiast prowadzącym imprezy będzie Hunter Peterson, który zasłynął przede wszystkim jako aktor głosowy z serii wideo SCP Explained z kanału Limenade. W każdym razie, witryna Feardemic's Fear Fest 2022 mieści się pod tym adresem. Wkrótce też mamy poznać kolejne szczegóły odnośnie do owego internetowego eventu, który będzie można zobaczyć na kanałach Twitch i YouTube firmy Feardemic. A poniżej zwiastun do obejrzenia.

 

 

14 komentarzy:

 1. Intrygujący post Julito - jak wiesz - z grami za pan brat nie jestem, być może to zmienię, za to molem książkowym jestem :-) . Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. to może być ciekawe :) nie słyszałam wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe wydarzenie, ale osobiście stronie ostatnio od horrorów i psychodelicznych motywów 😅

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja tam lubię od czasu do czasu sięgnąć po coś spod znaku grozy :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.