czwartek, 24 lutego 2022

Wingspan – premiera European Expansion DLC w Q2 2022

 


Na drugi kwartał bieżącego roku zapowiedziano rynkowy debiut zawartości dodatkowej do gry Wingspan (Na skrzydłach). European Expansion DLC, które w polskiej wersji językowej opatrzono nazwą Ptaki Europy, wzbogacić ma ową strategiczną karciankę o możliwość doglądania ptasich siedlisk z naszego kontynentu, co oczywiście przełoży się na obecność gatunków zamieszkujących takowe obszary. W związku z podaniem przybliżonej daty premiery dodatku, opublikowano także stosowny zwiastun.

 

Pełne uroku Wingspan, o którym niejeden raz wspominałam na łamach mojego bloga, to utrzymana w relaksującym klimacie gra o ptakach. Gwoli ścisłości, przygotowany przez poznańskie Monster Couch tytuł to połączenie strategii z karcianką dla 1-5 graczy, a zabawa polega tutaj na zajmowaniu się ptasimi rezerwatami przyrody. Poszczególne gatunki skrzydlatych stworzeń odznaczają się zaś specjalnymi zdolnościami, co z kolei powoduje wzrost potencjału danego siedliska. Warto przy okazji zaznaczyć, że mowa o cyfrowym wcieleniu cieszącej się uznaniem planszówki od Elizabeth Hargrave i amerykańskiego Stonemaier Games. Wersja elektroniczna też zresztą może pochwalić się bardzo ciepłym przyjęciem, o czym świadczy ogromna liczba pozytywnych opinii w serwisie Steam.

 


Czego możemy spodziewać się po European Expansion DLC? Jak zasygnalizowałam we wstępie, do naszej dyspozycji zostaną oddane kolejne gatunki ptactwa, wespół z nowymi terenami. Wszystko to oczywiście będzie związane z Europą, dzięki czemu zobaczymy choćby charakterystyczne dla tego kontynentu scenerie, np. plansze z holenderskimi tulipanami czy wschodnioeuropejskimi blokowiskami. Pozostając w temacie kwestii estetycznych, usłyszymy prawdziwe odgłosy ptaków z owych obszarów, a także odprężającą muzykę skomponowaną przez Pawła Górniaka. Co do rozgrywki, europejskie ptaki mają charakteryzować się własnymi umiejętnościami, w tym m.in. mocą wcześniejszego zakończenia rundy i zdolnością zajmowania dwóch pól jedną kartą. Wraz z dodatkiem, pojawią się też nowe zadania, a ponadto zajdzie konieczność szukania nowych sposobów na zwycięstwo.

 

Co ważne, rozszerzenie, które nadejść ma w II kwartale 2022 r., zawierać będzie funkcje znane z podstawowej wersji Wingspan. Stąd nie zabraknie w nim międzyplatformowego trybu sieciowego, cotygodniowych wyzwań ani zautomatyzowanych sesji solowych. Steamowa karta komputerowej edycji European Expansion DLC mieści się pod tym adresem, a promujący ów dodatek zwiastun można obejrzeć poniżej. Dodać trzeba, że Ptaki Europy trafią nie tylko na komputery PC i Mac, lecz również na sprzęt mobilny (iOS, Android), konsole Xbox (One, Series X/S) oraz Nintendo Switch.

 

 

8 komentarzy:

 1. Bardzo klimatyczna :-) . Pozostaje więc czekać na premierę , serdecznie pozdrawiam :-0 .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu :)

   Usuń
 2. Śliczna gra, piękna grafika i w dodatku jest edukacyjnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam trochę ochotę zagrać ale w wersję karcianą :), chociaż jeśli trafi na telefony to może na mobilną wersję się skuszę. Graficznie śliczna <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podstawowa wersja jest dostępna również w wersji mobilnej. Dodatek też się takich edycji doczeka. :)

   Usuń
 4. świetna sprawa - i wygląda rewelacyjnie
  barwa, grafika, temat - super

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.