poniedziałek, 16 stycznia 2023

Harmony’s Odyssey z aktualizacją

 


Wraz z początkiem bieżącego tygodnia, warszawskie studio MythicOwl wypuściło darmową aktualizację do swojej familijnej gry logiczno-przygodowej Harmony’s Odyssey. Dzięki temu ów tytuł otrzymał nowe poziomy i szereg ulepszeń na gruncie rozgrywki. A dotyczy to zarówno komputerowej wersji produkcji, jak też edycji dedykowanej konsoli Nintendo Switch.

 

Harmony’s Odyssey, którego twórcy mają również na koncie takie pozycje jak m.in. relaksujące gry logiczne Hexologic i One Line Coloring, to gra utrzymana w komediowo-fantastycznym klimacie. Co istotne, wykreowane przez polskich deweloperów uniwersum, do jakiego tutaj zawitamy, stanowi zabawną mieszkankę współczesnych realiów z zasobami mitologicznymi. Taka nietypowa fuzja pociągnęła zaś za sobą obecność znanych z mitologii stworzeń w sytuacjach bliskich naszej codzienności. Przykładowo, Minotaury są zafascynowane meczami Byczego Futbolu, Cyklopy nie mogą oderwać swojego jedynego oka od smartfonów, a syreny mieszkają na przedmieściach, gdzie pluskają się w przydomowych basenach.

 


Projekt ekipy ze stolicy oferuje uroczą oprawę audiowizualną, a magiczne krainy, jakie przemierzymy, podzielono na biomy złożone z dioramicznych lokacji. W takiej oto scenerii zmierzymy się z nie tylko z licznymi łamigłówkami, lecz również z minigierkami, które doprawione zostały domieszką akcji. Wracając do wspomnianej we wstępie łatki, jej publikacja zaprocentowała dorzuceniem dodatkowej zawartości pod postacią nowych dioram i zadań. Update przyniósł ponadto dopieszczenie technicznych aspektów produkcji, w tym np. poprawienie pracy kamery czy obsługi kontrolerów. Listę wszystkich zmian można zresztą przeczytać w stosownym ogłoszeniu na platformie Steam. I jak już sygnalizowałam, takową aktualizację pobiorą za darmo komputerowi gracze, czyli użytkownicy Steama, a także posiadacze Switcha.

 


10 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.