wtorek, 31 stycznia 2023

Liberte – data wyjścia ze strefy wczesnego dostępu

 


Ogłoszono dokładny termin premiery pełnej wersji gry Liberte – produkcji typu roguelite, której kluczowym elementem jest budowanie talii, a której akcja przenosi odbiorców do alternatywnej wizji XVIII-wiecznego Paryża. Co prawda z tytułem tym możemy zapoznawać się już od ubiegłorocznego lutego, lecz na razie w ramach usługi wczesnego dostępu. Niemniej rozwojowa faza gry zakończy się w nieodległej przyszłości, a konkretnie 6 kwietnia 2023 r.

 

Liberte to polski projekt, nad którym pracuje studio Superstatic, a o którego wydanie zatroszczyła się firma Anshar Publishing. Fabularna warstwa gry serwuje nam wariację na temat XVIII-wiecznej rewolucji francuskiej w Paryżu. W efekcie inspirowany historią scenariusz suto doprawiono nadnaturalnymi akcentami i elementami rodem z tzw. body horroru. Rodzimi deweloperzy wpadli bowiem na pomysł, wedle którego stolica Francji została nawiedzona przez tajemniczą i niebezpieczną istotę nie z tego świata – Lady Błogość. To ona przyczynia się ponoć do wybuchu wojny domowej, a w dodatku, życzy sobie, by znaleźć dla niej odpowiedniego króla bądź królową. Kto ma zaś tego dokonać? Otóż my – gracze, kierując poczynaniami jednego z mieszkańców miasta – niejakiego Rene.

 


Nasz protagonista nie tylko będzie musiał poruszać się po ogarniętych chaosem ulicach Paryża, lecz także zostanie wplątany w szeroko zakrojoną intrygę, w której to bierze udział kilka potężnych frakcji. Co istotne, intensywną akcję, obejmującą walki ze zróżnicowanymi wrogami, wzbogacono o wcześniej wspomniany system budowania talii. Stąd w uzyskiwaniu postępów pomogą rozmaite kombinacje, jakie utworzymy dzięki ponad 100 kartom umiejętności i talentów. Oprócz tego, do naszej dyspozycji oddano zdolność zmiany postaci. Środowisko gry przemierzymy zatem jako Rene w swojej zwykłej formie albo poprzez przejęcie sterów nad rebeliancką liderką Aną, myśliwskim mistrzem Victorem bądź plemiennym wojownikiem Pchłą.

 

Jak napisałam na wstępie, Liberte zaliczy swoją pełnoprawną premierę w pierwszych dniach tegorocznego kwietnia. Póki co można jednak zaopatrywać się we wczesnodostępową edycję, która zresztą otrzymała ostatnio dużą aktualizację, wprowadzającą m.in. 13 nowych fabularnych obszarów i 3 dodatkowych bossów. Zainteresowani grą nabędą ją w wersji PC, za pośrednictwem platformy Steam lub sklepu GOG.

 


 

 

16 komentarzy:

 1. Bardzo klimatyczna, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompletnie nie jestem za pan brat z grami, ale ta wydaje się ciekawa!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Poczekam do premiery i zobaczę, co dalej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  To będzie ciekawa premiera, wygląda bardzo zachęcająco, zapewne gratka dla miłośników takich gier :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że nawiązuje do historii :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie chce mi się walczyć, ale pozwiedzałabym świat gry ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to chyba zostają screeny i zwiastuny albo oglądanie, jak kto inny gra. Bo jednak walki tam się nie uniknie :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.