czwartek, 23 lutego 2023

Achilles: Legends Untold z nową, dużą aktualizacją

 


Gra Achilles: Legends Untold, która od ubiegłorocznego maja przebywa w usłudze wczesnego dostępu i za której przygotowanie odpowiada studio Dark Point Games z Torunia, otrzymała w bieżącym tygodniu pokaźnych rozmiarów aktualizację. Niedawno wypuszczona łatka nie tylko dodaje nową zawartość do tej mitologicznej produkcji typu action RPG, lecz także przynosi ulepszenia w obrębie uprzednio obecnych jej aspektów.

 

Ów update opatrzony jest numerem 0.3.0 i wprowadza do polskiego tytułu chociażby usprawnienie systemu sztucznej inteligencji o nazwie GAIA, który pozwala napotkanym postaciom na dynamiczną ocenę sytuacji, wraz ze spontanicznymi reakcjami. Oprócz tego, zaimplementowano opcje związane z wytwarzaniem przedmiotów, dzięki czemu można odtąd  sklecać przydatne obiekty w biegu. Dorzucono też dwa nowe obszary do zbadania, a pula tutejszych wrogów poszerzyła się m.in. o plujące trucizną rośliny czy wielgachne pająki.

 


Co jeszcze doszło w ramach aktualizacji? Ano – przykładowo – zniszczalne elementy otoczenia, z których można pozyskać różne zasoby, większa wydajność za sprawą technologii FSR i DLSS, nowości w drzewku umiejętności oraz jednoczesne używanie większej liczby przedmiotów takiego samego rodzaju. Zmiany i poprawki obejmują również takie rzeczy jak bardziej czytelny interfejs użytkownika, dopieszczenie teleportacji z wykorzystaniem mapy czy lepsze wsparcie dla kontrolerów. To zresztą nie wszystko, a pełną listę modyfikacji można znaleźć w stosownym ogłoszeniu na Steamie.

 

Jak napisałam na samym początku, Achilles: Legends Untold, w którym – jako tytułowy heros – przemierzymy uniwersum rodem z greckiej mitologii, przebywa aktualnie w fazie rozwojowej. Zainteresowani tą izometryczną grą action RPG nabędą ją przez platformę Steam lub Epic Games Store. A poniżej można obejrzeć zwiastun, który opublikowano w związku z wydaniem łatki 0.3.0.

 

 

6 komentarzy:

 1. W tej grze się dzieje :-) . Pozdrawiam znad starożytności Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam. A gra poniekąd w Twoim klimacie, bo starożytne motywy w niej jak najbardziej obecne :)

   Usuń
 2. Myślę,że mojej drugiej połowce przypadłaby ta pozycja do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem pewna czy mąż czasem w to nie gra. Muszę podpytać :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.