środa, 8 lutego 2023

Bike Mechanic Simulator 2023 z pecetowym demem

 


Co prawda zainteresowani grą Bike Mechanic Simulator 2023 muszą jeszcze poczekać na premierę, lecz już teraz mogą poczuć przedsmak tej stawiającej na realistyczne doznania zabawy. A to za sprawą darmowej wersji demonstracyjnej w edycji dla komputerów PC, która trafiła w bieżącym tygodniu na platformę Steam.

 

Bike Mechanic Simulator 2023 to polski projekt, nad którym pracuje studio Punch Punk S.A., mające na koncie m.in. przygodówkę Apocalipsis: Harry at the End of the World. Natomiast wydaniem tej gry zajmie się firma Manager Games S.A. Co do wyżej wspomnianego demka, poczynimy dzięki niemu wstępne kroki w symulacyjnej zabawie, która pozwala sprawdzić się jako mechanik rowerowy, prowadzący własny warsztat. Gwoli ścisłości, takowa próbka oddaje do naszej dyspozycji 3 rowery, przy czym każdy z owych pojazdów występuje tu w 2-3 wersjach. Dodać zarazem trzeba, że rozgrywka trwa ograniczony czas i umożliwia realizację losowo generowanych zadań.

 


W pełnej wersji gry dostaniemy oczywiście znacznie więcej roboty, która skupi się głównie na naprawie, konserwacji i składaniu rowerów. Do naszych obowiązków należeć też ma rozwijanie warsztatu, gdzie, co zrozumiałe, nie powinno zabraknąć miejsca dla odpowiednich narzędzi. I mimo że deweloperom przyświeca cel dostarczenia odbiorcom realistycznego symulatora, to zależy im jednocześnie na tym, by ich wirtualne dziecię było także źródłem relaksującej rozrywki. Stąd niektóre aspekty zawodu mechanika rowerowego zostaną na potrzeby gry uproszczone, by finalny produkt nie okazał się zbyt hermetyczny. Oprócz tego, możemy liczyć chociażby na szeroki wachlarz złożonych z kilkudziesięciu części rowerów, a także na połączenie trybu fabularnego z sandboksowym.

 

Chętni, by przetestować wersję demo Bike Mechanic Simulator 2023, pobiorą ją za pośrednictwem platformy Steam. Warto nadmienić, iż twórcy zamierzają wziąć pod uwagę opinie graczy na temat tej bezpłatnej próbki przy kontynuowaniu prac nad produkcją. Jeśli chodzi o premierę, aktualnie mowa o II połowie 2023 r. dla pecetów. To późniejszy termin niż pierwotnie ogłaszano, bo w zapowiedziach z ubiegłego roku podawano początek 2023 r. Lepiej jednak poczekać trochę dłużej, by producenci mogli maksymalnie dopieścić swój tytuł. A co do konsolowych portów (PS4, PS5, XO, XSX, XSS, Switch), na nie też przyjdzie pora, lecz dopiero po komputerowej edycji.

 

 

7 komentarzy:

 1. Zwłaszcza dla fanów składania rowerów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie dla mnie, ale ciekawe jest to, że w grach już można robić dosłownie wszystko :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano można - takich symulatorów jest właśnie mnóstwo. Dużo jest takich starających się ująć dany temat łącząc realizm z rozrywką - przykładem jest chociażby ten rowerowy. Niemniej zdarzają się produkcje robione dla jaj.

   Usuń
  2. Nie przypominam sobie teraz takiego, ale pamiętam, że istnieją symulatory kozy i kromki chleba. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.