niedziela, 12 lutego 2023

Interkosmos 2000 już wkrótce na platformie Steam

 


Jeszcze w tym miesiącu, a konkretnie 16 lutego, pojawi się na Steamie gra Interkosmos 2000. To stworzona z myślą o technologii VR produkcja, która pozwala odbiorcom przywdziać skafander astronauty i za której opracowanie odpowiada polskie studio Ovid Works.

 

Choć ten niezależny projekt dopiero zmierza do serwisu firmy Valve, jego pierwotna premiera miała miejsce na początku ubiegłorocznego września, kiedy trafił do oferty oficjalnego sklepu Meta Quest. Co do dedykowanej wirtualnej rzeczywistości rozgrywki, gameplay skupia się tutaj na poczynaniach astronauty, który przebywa w międzygwiezdnych przestworzach, znajdując się wewnątrz kosmicznej kapsuły, inspirowanej autentycznymi wahadłowcami. Dlatego więc będziemy musieli zadbać m.in. o utrzymanie systemów środowiskowych, kontrolę systemów naprowadzających i nawigacyjnych, dokowanie do stacji kosmicznych czy zarządzanie silnikami.

 


Zawarty w grze tryb fabularny obejmuje kosmiczną podróż od momentu startu do lądowania. W międzyczasie stawimy czoła różnym kryzysowym sytuacjom, jakie wymagać będą należytej wytrwałości i odpowiedniej precyzji. Dzięki opanowaniu różnych manewrów zdołamy bowiem – przykładowo – uniknąć katastrofalnej w skutkach kolizji z napotkanymi asteroidami. Co ciekawe, od naszego przetrwania zależeć ma jednocześnie los przyszłości. Jednakże zabawa nie ograniczy się tu do fabularnej kampanii, ponieważ zaimplementowano również inny wariant zabawy – sandbox, za sprawą którego gracze będą mogli swobodnie latać w przestrzeni kosmicznej. Ponadto warto odnotować obecność efektów dźwięku przestrzennego, co służy wzmocnieniu realistycznych doznań płynących z gry.

 

Jak już wspomniałam, Interkosmos 2000 zadebiutuje na Steamie 16 lutego bieżącego roku. Tamtejszą kartę produktu można natomiast znaleźć pod tym adresem. A w ramach ciekawostki dodam na koniec, iż owa produkcja została ostatnio nagrodzona podczas Taipei Game Show – tajwańskiej imprezy branżowej, która odbyła się w pierwszych dniach tegorocznego lutego.

 


12 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.