sobota, 15 lipca 2023

Car Detailing Simulator wkracza na Switcha, a Professional Fishing 2 dostaje pecetowe demo

 

Polska firma Ultimate Games S.A. wprowadziła ostatnio na Nintendo Switch grę Car Detailing Simulator, a – w przypadku czekającego dopiero na premierę Professional Fishing 2 – wypuściła darmową wersję demonstracyjną dla posiadaczy komputerów PC. Pierwszy z tych tytułów bierze na warsztat temat renowacji samochodów, natomiast drugi to propozycja dla sympatyków wędkarstwa.

 

Car Detailing Simulator

Car Detailing Simulator to starająca się kłaść nacisk na realizm produkcja, który narodziła się jako projekt rodzimego Games Incubator, debiutując pierwotnie na pecetach w 2022 r. Co do Switchowego portu, Ultimate Games stoi nie tylko za wydaniem edycji na sprzęt Nintendo, lecz także za jej przygotowaniem. Warto nadmienić, że w planach są jeszcze inne wersje konsolowe (PlayStation 4 i 5, Xbox One oraz Series X/S), a ich orientacyjny termin premiery przewidziano jeszcze na bieżący rok.

 


Symulacyjna rozgrywka polega w tejże produkcji na realizacji zleceń związanych z renowacją, czyszczeniem i konserwacją aut. Podczas zabawy przyjdzie nam tu zająć się starymi, zniszczonymi bądź zaniedbanymi samochodami. Kupowanie modeli sprzed lat może zaś przynieść potem satysfakcjonujący zysk, a to pod warunkiem przywrócenia takim czterem kółkom dawnego blasku bądź wzbogacenia ich o rozmaite modyfikacje. Kluczową rolę odgrywa też ponoć rozwijanie warsztatu, w którym pracujemy. Switchowe wcielenie gry do kupienia za pośrednictwem sklepu Nintendo.

 

 

Professional Fishing 2

O Professional Fishing 2 pisałam całkiem niedawno na moim blogu. Jak wówczas wspominałam, to komercyjna kontynuacja wędkarskiego symulatora, który wydano w 2018 r. jako pozycję typu free-to-play. Za opracowanie tej odpłatnej następczyni ponownie odpowiada polskie studio MasterCode, a za wydanie – oczywiście Ultimate Games S.A. Ów tytuł powinien ujrzeć światło dzienne we wrześniu 2023 r. na komputerach PC, przy czym mowa o wczesnodostępowym debiucie. Z kolei nadejście wersji konsolowych (PS4 i 5, XBO, XSX, XSS) zaplanowano wstępnie na 2024 r.

 


Druga odsłona Professional Fishing zaoferować ma realistyczne doznania, pozwalając udać się na rybackie łowy zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak też w multiplayerze. Według oficjalnych obietnic, nie zabraknie tutaj chociażby dużych łowisk, survivalowych pierwiastków, różnorodności na polu dostępnych zadań, metod zarzucania wędki czy gatunków ryb. Jeśli chodzi o świeżo opublikowane demo, umożliwia ono darmowe odwiedzenie lokacji Forest Lake – leśnego jeziora ulokowanego na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W owym zbiorniku wodnym pluskają się m.in. karasie, leszcze i szczupaki. Takową próbkę pobierzemy ze stosownej karty produktu na Steamie.

4 komentarze:

 1. Chyba obie gry bardziej dla męskiej grupy, chociaż może i znajdą się kobiety fanki połowów albo remontów aut 😄 mnie tam ciągnie do tej gry z domami😎😎

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie wśród żeńskiej populacji graczy też znajdą się osoby zainteresowane, acz również obstawiam, że panowie będą mieć nad nimi przewagę liczebną :)

   Usuń
  2. W tym przypadku będę stereotypową babką i powiem, że wolę simsy xD

   Usuń
  3. Kiedyś dużo grałam w Simsy. Może zresztą kiedyś do nich wrócę :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.