wtorek, 25 lipca 2023

RIN: The Last Child – we wrześniu na pecetach i konsolach

 


Na 21 września 2023 r. zapowiedziany został rynkowy debiut gry RIN: The Last Child. Utrzymanej w klimacie mrocznej bajki metroidvanii, w której jako tytułowa półbogini Rin przemierzymy mityczne krainy, tworząc zaklęcia i rozwijając inne zdolności, by ocalić zwiedzany świat przed zagładą. Produkcja ta ma ukazać się na komputerach PC, a także na konsolach PlayStation (4, 5), Xbox (One, Series X/S) oraz Nintendo Switch.

 

RIN: The Last Child to projekt autorstwa polskiego studia Space Fox Games z siedzibą w Warszawie. Co ciekawe, ten rodzimy zespół deweloperski funkcjonował początkowo pod nazwą World-Loom Games i pod takim szyldem opracował m.in. produkcje typu HOPA z serii Lost Grimoires. Wracając do RIN, przeniesiemy się tutaj do mitycznego uniwersum, które to znalazło się na skraju zagłady i zostało opanowane przez chaos oraz niebezpieczne stwory.

 


Jak zaznaczyłam we wstępie, na ratunek owemu światu wyruszy Rin – półbogini będąca Ostatnim Dzieckiem tzw. Twórcy, który już wcześniej wysyłał swoje potomstwo na takową misję. Sęk w tym, że bracia i siostry grywalnej postaci nie podołali powierzonemu zadaniu, przeistaczając się następnie w groźnych przeciwników naszej bohaterki. Tak oto Rin będzie musiała stawić zarazem czoła własnemu rodzeństwu, lecz co równie ważne, losy protagonistki posłużą też do poruszenia tematu konfliktu pomiędzy posłuszeństwem a wolną wolą.

 

Pod kątem mechaniki, szykowana przez Space Fox Games produkcja będzie metroidvanią, której kluczowe elementy obejmą zbieranie odłamków aspektów i run, by móc je potem użyć w procesie wytwarzania zaklęć oraz czarów. Warto jednocześnie eksperymentować z różnymi magicznymi kombinacjami, gdyż dzięki temu gracz wybierze najbardziej pasujący mu styl zabawy. Ponadto czarodziejskie sztuczki zwiększą liczbę sposobów na uporanie się z napotykanymi wrogami, których będzie można chociażby uwięzić czy cichaczem wyminąć.

 


Przypominam, że RIN: The Last Child ujrzeć ma światło dzienne 21 września bieżącego roku, a platformy, na jakie trafi ten tytuł, to: PC, PS4, PS5, XO, XSX, XSS, Switch. Osoby zainteresowane wersją dla komputerów bądź edycją na konsole firmy Sony mogą jednak już teraz dodawać sobie ową pozycję odpowiednio za pośrednictwem Steama lub PlayStation Store.

 

 

10 komentarzy:

 1. Piękna grafika, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Klimat mrocznej bajki... Brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się całkiem ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet fajny świat i przyjemna dla oka grafika :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Eee No świetny klimacik, tylko ja bym z moim brakiem ogarnięcia nie podołała. Ale może ktoś będzie na streamie grał to popatrzę 😎

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że jakieś streamy się trafią. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.