niedziela, 16 lipca 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #354

 

Wirtualna ucieczka z opuszczonego szpitala, szukanie pewnego kota, śledztwo w sprawie nadnaturalnych sygnałów i wojenna opowieść. Oto tematyka niniejszego przeglądu wieści z segmentu gier przygodowych.

 

Rooms of Realities z dużą aktualizacją

Gra przygodowo-logiczna Rooms of Realities, która zadebiutowała w czerwcu bieżącego roku jako wczesnodostępowa propozycja i tworzona jest przez studio Bluekey pod wydawniczym mecenatem firmy Gamedust, otrzymała ostatnio dużą, darmową aktualizację. Tak oto zawartość produkcji została poszerzona o trzy rozdziały przenoszące odbiorców do nowej lokacji, a mianowicie do enigmatycznego i opustoszałego ośrodka psychiatrycznego, gdzie czeka na nas kolejna porcja łamigłówek do rozwiązania. Nadrzędny cel zabawy polega zaś na znalezieniu drogi wyjścia z osobliwego zakładu, jak zresztą przystało na tytuł oparty na zasadach, które obowiązują w escape roomach, czyli pokojach zagadek. Steamowa karta produktu mieści się pod tym adresem.

 


 

Scott Whiskers na Kickstarterze

W lipcu uruchomiono kickstarterową kampanię na rzecz klasycznej przygodówki Scott Whiskers in: the Search for Mr. Fumbleclaw, nad którą pracuje niezależny deweloper Axel Friedrich, działając w barwach swojego studia Fancy Factory. Ten nawiązujący do klasyków gatunku point and click zaserwować ma nam humorystyczną opowieść zarówno dla młodszego, jak i starszego grona odbiorców. Główny bohater w osobie Scotta Whiskersa zajmie się natomiast poszukiwaniami Mr. Fumbleclawa – kota mającego startować w konkursie piękności dla mruczków.

 

Protagonista spotka na swojej drodze nie tylko barwne indywidua (ludzkie i zwierzęce), lecz również wymagające główkowania zagadki. Średni czas przejścia gry – jak przewiduje producent – powinien wynieść ok. 12 godzin, co można uznać za satysfakcjonujący wynik. Tytuł ten trafić ma na komputery z systemami Windows, Mac OS i Linux, konsole PlayStation (4, 5) oraz Xbox (One, Series X/S), a także na urządzenia z systemami iOS, Android, Android TV. Zainteresowanych finansowym wsparciem owego point and clicka na Kickstarze zapraszam na jego tamtejszą witrynę.

 


 

OXENFREE II: Lost Signals już dostępne

Światło dzienne ujrzała 12 lipca gra przygodowa OXENFREE II: Lost Signals, za której opracowaniem stoi Night School Studio. Ten paranormalny thriller jest długo wypatrywanym sequelem cieszącej się dużym uznaniem produkcji z 2016 r. Akcja toczy się 5 lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniczce. Tym razem przejmiemy kontrolę nad Riley Poverly, która wraca w rodzinne strony – do nadmorskiego miasteczka Camena, by zbadać tajemnicze sygnały radiowe. Pod kątem mechaniki, ponownie dostajemy gameplay bazujący na kształtowaniu przebiegu fabuły poprzez wybory. Z grą mogą zapoznawać się bliżej użytkownicy komputerów, konsol i sprzętu przenośnego z iOSem bądź Androidem, przy czym mobilne edycje odpalimy za darmo pod warunkiem bycia subskrybentem Netflixa. Więcej informacji o OXENFREE II na steamowej stronie komputerowego wydania.

 


 

Pechka w serwisie Steam

Przygodówka Pechka: Historical Story Adventure, która zaliczyła swoją pierwotną premierę na mobilkach z systemami iOS i Android, pojawiła się niedawno w pecetowej wersji na Steamie. Projekt autorstwa Growing Seeds zabiera nas do pierwszej połowy XX w., by przybliżyć opowieść rozgrywającą się na tle tragicznych wydarzeń wojennych. Co istotne, twórcy wykorzystali przy pisaniu scenariusza autentyczne fakty historyczne m.in. z czasów I wojny światowej i rewolucji październikowej. Jednocześnie poruszono takie tematy jak ludzkie emocje, miłość, zdrada czy śmierć, których to wydźwięk powinny wzmocnić podejmowane przez graczy wybory. W ramach ciekawostki dodam, że znalazło się też miejsce dla swoistych promyczków nadziei, a takową rolę pełnić mają napotykane tu i ówdzie koty. Steamowa strona gry dostępna jest pod tym odnośnikiem.

 


9 komentarzy:

 1. Ten paranormalny thriller prezentuje się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta druga ma ładną grafikę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie też najbardziej zaciekawiła ta druga propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, w sumie chyba takie gry nigdy nie wyjdą z mody. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie co prawda przygodówki funkcjonują bardziej w niszy, ale choć nie są tak popularne jak tytuły AAA, to i tak jest wśród nich urodzaj :)

   Usuń
 5. Podoba mi się grafika ostatniej i są koteczki :3

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.