piątek, 28 lipca 2023

Polylithic w drodze na pecety

 


Niezależne studio Polyperfect pracuje obecnie nad grą Polylithic, której mechanika bratać ma sztukę przetrwania z wytwarzaniem przedmiotów. Produkcja ta zabierze odbiorców do ery paleolitycznej, doprawiając ową podróż wątkami fantastycznymi, a także przystrajając ją grafiką low poly. Rynkowe entrée owego tytułu powinno odbyć się jeszcze w 2023 r., przy czym mowa o debiucie na komputerach PC w ramach usługi Steam Early Access.

 

W trakcie rozgrywki weźmiemy na swoje barki rolę nowego przywódcy małego plemienia z czasów późnego paleolitu. Choć codzienność tej niewielkiej społeczności upływa pod znakiem różnych wyzwań, tym czynnikiem, który poważnie zaburza jej egzystencję, okazuje się tajemnicza i co gorsza, zbierająca śmiertelne żniwo epidemia. To właśnie owa choroba sprawia, że do akcji wkroczymy my – gracze, kiedy dotychczasowy wódz – osobnik w mocno podeszłym wieku – powierzy nam rolę nowego lidera. W ten sposób spróbujemy odkryć, czy za wybuchem zarazy stoją rozzłoszczone bóstwa, czy enigmatyczni przybysze z nieba. Oczywiście trzeba też będzie skierować życie naszego plemienia na lepsze tory.

 


Pod kątem mechaniki, Polylithic będzie grą typu crafting survival. Stąd dużo czasu poświęcimy m.in. na zbieranie zasobów i wytwarzanie przedmiotów niezbędnych do przetrwania. Nabieranie wprawy wiąże się zarazem z rozwijaniem tzw. drzewka technologicznego, co z kolei zaprocentuje np. przy polowaniu na różne gatunki zwierząt. Ponadto zajmiemy się chociażby budowaniem baz, dbaniem o swoje plemię, zarządzaniem nim i powiększaniem jego liczebności. Naszym zmaganiom towarzyszyć ma natomiast nastrojowa muzyka oraz estetyczna grafika w stylu low poly, która wykorzystuje  modele złożone z małej liczby wielokątów.

 

Projekt autorstwa ekipy z Polyperfect posiada już stosowną kartę produktu na platformie Steam, gdzie – jak wspomniałam we wstępie – gra zadebiutuje wpierw pod postacią wczesnodostępowego tytułu. Zainteresowani dodaniem tej pozycji do steamowej listy życzeń powinni odwiedzić tenże adres.

 


 

6 komentarzy:

 1. Brzmi całkiem ciekawie i bardzo ładnie wygląda :).

  OdpowiedzUsuń
 2. I kolejny raz - ujmuje mnie Julito na Twym blogu przepiękna grafika gry. Chociaż nie gram w sumie nic, to jak wiesz - rośnie w rodzinie młody adept, zwłaszcza gier smartfonowych. Pozdrawiam sobotnio - 30 minut zalatania totalnego na zakupach :-) . Ps. W soboty robię sobie całkowity reset, w niedziele już czytam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie kolorystyka wygląda zachęcająco. A co do mojego weekendu, to dość leniwie mi minął. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Nie mój gatunek, ale polecę mężowi :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.