niedziela, 2 lipca 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #352

 

Obecnie trwa letnia wyprzedaż na Steamie, w ramach której można sprawić sobie po obniżonych cenach dużo ciekawych gier, włącznie z przygodówkami. Polecam tam zajrzeć, co zapewne wiele osób już zrobiło, uzupełniając tym samym swoje prywatne kolekcje. Jednakże nie samymi promocjami przygodówkowy świat żyje, gdyż nie zabrakło też innego rodzaju wieści. A kilka przykładów tradycyjnie możecie znaleźć poniżej.

 

Inner Ashes już na komputerach i konsolach

Na końcówkę czerwca przypadła premiera narracyjnej gry przygodowo-logicznej Inner Ashes. Produkcja autorstwa hiszpańskiego Calathea Game Studio porusza temat choroby Alzheimera, pozwalając odbiorcy wcielić się w dotkniętego nią leśniczego. Henry, bo takie imię nosi ów strażnik leśny, odbywa oniryczną podróż po zakamarkach własnego umysłu, aby odkryć, dlaczego od dawna nie utrzymuje kontaktu ze swoją córką Enid. Zwiedzanie surrealistycznych wysp, które to symbolizują różne symptomy wziętej tu na warsztat choroby, pomaga zaś odsłonić karty z przeszłości protagonisty i jego latorośli. Dodać w tym miejscu trzeba, że przy projektowaniu mechaniki wykorzystano techniki służące do łagodzenia objawów Alzheimera. Gra dostępna na komputerach PC (Steam) i konsolach PlayStation (4, 5), Xbox (One, Series X/S) oraz Nintendo Switch.

 


 

Konsolowe entrée Burnhouse Lane

Horror przygodowy Burnhouse Lane, który to pierwotnie ujrzał światło dzienne na pecetach w grudniu ubiegłego roku, doczekał się ostatnio wersji dedykowanych PlayStation, Xboksom i Switchowi. Za narodzinami tego tytułu stoi Remigiusz Michalski z Harvester Games, posiadający na swoim deweloperskim koncie takie pozycje jak m.in. The Cat Lady czy Lorealai. Natomiast o przygotowanie i wydanie konsolowych portów zadbała firma Feardemic. Co do fabuły Burnhouse Lane, to historia ciężko chorej pielęgniarki Angie Weather, która – w celu odzyskania własnego życia – podejmuje się realizacji kilku praktycznie niemożliwych zadań. Tutejsza rozgrywka bazuje z kolei na połączeniu klasycznych zagadek przedmiotowych z systemem wyborów i elementami akcji.

 


 

Ghost Trick: Phantom Detective – powrót w HD

Tegoroczny czerwiec zaowocował premierą remastera HD gry przygodowej Ghost Trick: Phantom Detective. Oryginalne wydanie owej produkcji pojawiło się po raz pierwszy w 2010 r., trafiając wtedy na przenośne konsole Nintendo DS i urządzenia mobilne z systemem iOS. Jeśli chodzi o platformy, na jakie zawitał remaster, to mowa o pecetach, PS4, Xboksach One oraz Switchu. A o czym traktuje tenże tytuł? O niejakim Sisselu, który przedwcześnie opuścił ziemski padół i powrócił pod postacią ducha, by rozwikłać sekret własnego zabójstwa. Warto nadmienić, że dzięki bieżącej, nadnaturalnej formie protagonista może chociażby przejmować kontrolę nad różnymi obiektami czy manipulować czasem. Steamowa karta komputerowego wcielenia Ghost Trick ulokowana została pod tym adresem.

 


 

Powstaje Blade Runner 2033: Labyrinth

Uniwersum Blade Runner wzbogaciło się przed laty, a konkretnie w 1997 r. o point and clicka spod szyldu Westwood Studios. Jak jednak niedawno ujawniono, szykuje się nowa gra, która reprezentować będzie nie tylko tę konkretną markę, lecz także gatunek przygodówek. W każdym razie, fanów cyberpunkowych klimatów zapewne zainteresuje fakt, że Blade Runner 2033: Labyrinth, bo taką nazwą opatrzono ową grę, posiada już steamową witrynę. A co aktualnie wiadomo o produkcji, której opracowanie i wydanie wzięła na swoje barki firma Annapurna Interactive? Otóż gra ma przybliżyć nam takie wydarzenia, do jakich dochodzi pomiędzy pierwszym filmem – „Łowcą androidów” z 1982 r. (reż.: Ridley Scott) a jego następcą - „Blade Runner 2049” z 2017 r. (reż.: Dennis Villeneuve). Do tego fabuła skupi się na pytaniu o to, co może zrobić tytułowy łowca w obliczu braku Replikantów do wytropienia. Owa przygodówka trafi na komputery i konsole, lecz na razie nie podano daty premiery.

 


10 komentarzy:

 1. Moim typem - ostatnia, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zatem Twój głos idzie na przedstawiciela kultowej już marki. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Pierwsze dwie gry szczególnie do mnie przemawiają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że coś dla siebie znalazłaś wśród tych gier :)

   Usuń
 3. Pierwsza taka śliczna i bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że psychologiczna tematyka też Cię przyciąga :)

   Usuń
  2. Dokładnie, ja to już przewidywalna jestem zawsze w Twoich zestawieniach wyłapuje psychologiczne tytuły :P

   Usuń
  3. Oj tam, przewidywalna. :D Lubisz taką tematykę, to i naturalną koleją rzeczy przyciągają Cię konkretne tytuły :)

   Usuń
 4. Ciekawe propozycje- zwłaszcza kusi mnie Burnhouse Lane - ma taki mroczny klimat , który lubie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda Ci się kiedyś w to zagrac. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.