środa, 12 lipca 2023

House Flipper 2 – sukces dema na Steam Next Fest

 


Krakowskie studio Frozen District pochwaliło się ostatnio popularnością demka gry House Flipper 2, które udostępniono podczas tegorocznej edycji Steam Next Fest, trwającej od 19 do 26 czerwca. A to dlatego, że opublikowana wtedy próbka okazała się najczęściej ogrywaną wersją demonstracyjną w trakcie owego wydarzenia.

 

Dzieląc się powyższą wieścią, rodzimi deweloperzy nie omieszkali zarazem wyrazić wdzięczności wobec społeczności graczy. Nie da się też zaprzeczyć temu, że ów sukces zapewne dał polskiej ekipie dodatkowy zastrzyk mobilizacji przy projektowaniu swojej produkcji. Sam fakt, iż gra wzbudziła tak duże zainteresowanie w ramach Steam Nex Fest, jest zresztą jak bardziej zrozumiały. Wszak mamy do czynienia z przedsmakiem kontynuacji symulatora remontów House Flipper, którego sprzedaż osiągnęła poziom ponad 3 milionów egzemplarzy.

 


Jeśli chodzi o najważniejsze z dotąd ujawnionych informacji na temat „dwójki”, to jej orientacyjna data premiery została ustalona na 2023 r. Kolejna odsłona popularnej marki oczywiście pozwoli nam ponownie przystąpić do remontowania uprzednio kupionych domostw, za co zabierzemy się jako osoba stawiająca pierwsze kroki w takowym fachu. Na dokładkę, będzie również można zająć się budowaniem od podstaw. Scenerię dla naszych działań stanowić ma natomiast malownicza miejscowość o nazwie Pinnacove, ulokowana w sąsiedztwie gór i morza.

 


Jak to często z kontynuacjami bywa, twórcy kuszą obietnicą realizacji zasady „więcej i lepiej”. Stąd powinniśmy spodziewać się implementacji nowych mechanik, a znane z pierwszej części pomysły mają zostać poddane stosownemu odświeżeniu. Oprócz tego, zapowiedziano następujące tryby rozgrywki: fabularną kampanię, która obejmuje zarówno wymagające remonty, jak też szybkie zlecenia, oraz sandboxowy wariant zabawy, pozwalający na kreatywne stawianie domów od fundamentów.

 

Przypominam, iż premiera pełnej wersji produkcji wciąż przed nami. Niemniej ci, którzy chcieliby dorzucić grę House Flipper 2 do swojej listy życzeń na platformie Steam, mogą to aktualnie zrobić, zaś stosowną kartę produktu znajdą pod tymże adresem.

 


6 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie, ładna grafika, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne odczucia względem tej gry. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ooo ta gra to coś dla mnie! Ależ bym się przy niej "pobawiła"!🤩🤩

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiedziałam w poście wyżej, że wolę simsy, no to może być :P

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.