wtorek, 21 listopada 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #368

 

Łamigłówkowe zmagania w wirtualnej rzeczywistości, światotwórstwo w sosie science fiction, niebezpieczne widowisko pod fasadą idylli, a także trupia wędrówka w barwach surrealistycznego minimalizmu. Oto kolejny odcinek wieści o grach przygodowych.


Premiera pełnej wersji Rooms of Realities

17 listopada miała miejsce premiera pełnej wersji Rooms of Realities, które zadebiutowało uprzednio jako wczesnodostępowy produkt. O tytule tym niejednokrotnie pisałam już na moim blogu, lecz w związku z niedawnym zakończeniem fazy rozwojowej przypomnę, że mamy do czynienia z logiczno-przygodową propozycją, wymagającą posiadania gogli VR. Co równie istotne, projekt, który to stanowi owoc producencko-wydawniczej współpracy na linii Bluekey – Gamedust, oferuje zabawę inspirowaną escape roomami, czyli pokojami zagadek.Rooms of Realities zawiera 3 zróżnicowane scenariusze, a każdy z nich składa się z 3 rozdziałów. Jeden z głównych obszarów poświęcony jest starożytnemu Egiptowi i tamtejszym artefaktom, co zawiedzie graczy wprost do wnętrza piramidy. Drugi scenariusz rozgrywa się na terenie opustoszałego ośrodka psychiatrycznego, który z przymrużeniem oka nawiązuje do klasycznych horrorów. Trzecia przygoda to z kolei rozwiązywanie łamigłówek w podwodnej scenerii, a konkretnie na pokładzie opuszczonej łodzi podwodnej. Warto jednocześnie wiedzieć, że grać można zarówno w pojedynkę, jak też w sieciowej kooperacji dla maksymalnie 4 osób. Steamowa karta produkcji ulokowana została pod tym adresem.Komputerowy debiut Universe For Sale

W drugiej połowie tegorocznego listopada, światło dzienne ujrzała gra Universe For Sale, ukazując się na komputerach z systemami Windows, Mac OS oraz Linux. To pozycja z pogranicza point and click i visual novel, która opracowana została przez Tmesis Studio, a o której wydanie zadbała firma Akupara Games. Fabularna warstwa produkcji stawia na fantastyczno-naukową konwencję z surrealistycznym posmakiem, zabierając odbiorców do pewnej stacji kosmicznej, skrytej wśród chmur Jowisza. Tam właśnie dojdzie do spotkania enigmatycznego i bezimiennego członka sekty oraz dziewczyny o imieniu Lila, która dysponuje nietuzinkową mocą tworzenia światów. Co ciekawe, talent młodej kobiety jest dla niej niczym parzenie kawy. Więcej informacji na steamowej karcie tego tytułu.
American Arcadia na PC

Bieżący miesiąc zaprocentował też pecetowym debiutem gry American Arcadia, którą przyrządziło studio Out of the Blue Games, posiadające w portfolio Call of the Sea z 2020 r. Produkcja łączy cechy przygodówki i platformówki 2.5D, dorzucając do tej mieszanki sekcje z perspektywy pierwszoosobowej. Pod kątem fabularnym, to dreszczowiec, który powinien zainteresować sympatyków opowieści rodem z filmu „Truman Show”. Narracyjna warstwa koncentruje się bowiem na tytułowym reality show, dającym widzom całodobowy wgląd w życie nieświadomych tego faktu mieszkańców eleganckiej, retrofuturystycznej metropolii.Chociaż egzystencja podglądanej społeczności zdaje się być niczym pobyt w krainie mlekiem i miodem płynącej, to równocześnie ma swoje mroczne strony. Bo gdy pojawia się spadek oglądalności, takowa niedogodność oznacza dla uczestników programu definitywny koniec, a mianowicie wyrok śmierci. Widmo przedwczesnego zgonu zawisa zaś pewnego dnia nad głową niejakiego Trevora Hillsa, lecz z niespodziewaną pomocą przychodzi pełniąca funkcję technika scenicznego Angela Solano, która wykorzysta w tym celu swoje zdolności hakerskie. Chętni, by wesprzeć ów duet, nabędą ich perypetie za pośrednictwem serwisu Steam.Faded Stories: Full Moon już na Steam

Zgodnie z zapowiedziami, od 14 listopada można zaopatrywać się na platformie Steam w suurealistyczną przygodówkę Faded Stories: Full Moon (PC). Projekt autorstwa polskiego dewelopera Desert Fox, odpowiadającego za serię psychologicznych horrorów Bad Dream, jest drugą częścią cyklu z akcją osadzoną w tajemniczym mieście Greenberg. Kluczowym aspektem scenariusza tej konkretnej odsłony uczyniono natomiast organizowany co 100 lat marsz, jaki odbywają niepogrzebani i zapomniani nieumarli, by dotrzeć do lokalnych katakumb. Pod względem wizualnym, Full Moon odznacza się nie tylko oszczędną kolorystyką, lecz także zróżnicowaniem stylów graficznych w obrębie poszczególnych rozdziałów. Sklepowa witryna gry znajduje się pod tym odnośnikiem.

4 komentarze:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.