niedziela, 12 listopada 2023

Polylithic na Steam Early Access

 


Od 9 listopada tego roku można sprawiać sobie grę Polylithic, wydaną w ramach usługi wczesnego dostępu na platformie Steam. To ubrana w grafikę low-poly propozycja typu crafting survival od niezależnego studia Polyperfect z Czech, która zabiera odbiorców do pradawnych czasów, wzbogacając takie realia o domieszkę pierwiastków fantastyczno-naukowych.


By być bardziej precyzyjną, dodam, że gracz trafia tu do epoki kamienia, a konkretnie do okresów paeolitu i neolitu. Jako nowy wódz pewnego plemienia, trzeba pomóc swoim ludziom przetrwać w prehistorycznym świecie oraz zapewnić im należyty rozwój i dobrobyt. Jednocześnie spróbujemy odkryć sekrety związane z pochodzeniem owej społeczności, a także z przyczynami enigmatycznej zarazy, która kładzie się cieniem na plemiennej egzystencji.


Rozgrywka spod znaku crafting survival bazuje w Polylithic m.in. na zbieraniu zasobów, polowaniu na lokalną faunę i wytwarzaniu przedmiotów. Ważnym elementem takiej formuły zabawy ma być przy tym rozwijanie drzewka technologicznego, co przyda się do zaliczania kolejnych wyzwań. Ponadto powinniśmy zwiększać liczebność swojego plemienia, pamiętając równocześnie o potrzebach jego członków, którym przydzielimy też rozmaite zadania.Przyszykowane przez deweloperów scenerie nie poskąpią nam takich widoków jak lasy, góry czy rzeki. Do tego poszczególne okresy, które wchodzą w skład epoki kamienia, zaserwują nam odrębne elementy na gruncie mechaniki, wespół z własnym klimatem. Bo o ile wpierw będziemy prowadzić głównie koczownicze życie, tak później, gdy już wejdziemy na odpowiednio wyższy etap rozwoju, będziemy w stanie osiedlić się gdzieś na stałe i poświęcić więcej czasu rolnictwu.


Polylithic odpalimy na komputerach PC, a steamową kartę gry można znaleźć pod tym adresem. Przewidywany czas trwania fazy rozwojowej to, według informacji twórców, 1 rok. W obecnym stanie produkcja ta pozwala przenieść się do początków życia plemienia pod naszym przewodnictwem, kiedy to rozkład zajęć owej ludności obejmuje głównie polowania i zbieractwo.7 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.