niedziela, 19 listopada 2023

House Flipper 2 – przyszłoroczny debiut na konsolach

 


O tym, że House Flipper 2, czyli druga odsłona popularnego symulatora remontów, pojawi się na komputerach PC 14 grudnia bieżącego roku wiadomo już od jakiegoś czasu. Natomiast niedawno ujawniona została data premiery dla konsolowych edycji tego tytułu. A wyznaczono ją na 21 marca 2024 r. Wtedy to gra zawitać ma na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.


Pierwszy House Flipper niewątpliwie zyskał sporo sympatyków, co przełożyło się na satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe, wynoszące ponad 3 miliony egzemplarzy. Popularność tytułu zaprocentowała też powstaniem różnych dodatków. No i zbliżającym się debiutem kontynuacji, nad którą pracują krakowskie zespoły deweloperskie z Frozent District oraz Empyrean.


Co ważne, rodzimi twórcy bynajmniej nie zamierzają poprzestać na niewolniczej kopii uprzednio wprowadzonych pomysłów. Według oficjalnych informacji, znane wcześniej mechaniki doczekają się odświeżenia, a do tego zaimplementowane zostaną zupełnie nowe elementy rozgrywki. Zapowiedziano także zmianę stylu graficznego, który to przystroi nasze zmagania w roli osoby odpowiedzialnej za renowację nieruchomości.


Warto przy okazji nadmienić, że podczas zabawy będzie można zająć się nie tylko remontowaniem już istniejących budynków, lecz także stawiać domy zupełnie od podstaw, inspirując się prawdziwymi konstrukcjami lub polegając wyłącznie na własnej wyobraźni. Co do dostępnych trybów rozgrywki, przewidziano zarówno fabularną kampanię z konkretnymi zleceniami, jak też sandboxowy wariant, który umożliwi nam swobodne budowanie. A wszystko to odbędzie się na terenie malowniczej miejscowości o nazwie Pinnacove.

10 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.